A A+ A++

W tym roku kierowcy mogą liczyć na realizację kolejnych inwestycji drogowych. Jak wynika z planów zaprezentowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – już wkrótce ruszą pierwsze postępowania przetargowe na blisko 215 km nowych odcinków dróg. Wśród nich znajdzie się m.in. ważny fragment autostrady A2.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowała swoje plany na rok 2024. Jak można wyczytać z opublikowanego komunikatu – na chwilę obecną w toku jest siedem przetargów ogłoszonych jeszcze w 2022 r. Obejmują one m.in. dwa tunelowe odcinki S19 (Jawornik – Lutcza i Lutcza – Domaradz) dwa odcinki S16 (Olsztyn Wschód – Barczewo i Barczewo – Biskupiec) oraz trzy odcinki S17 (Piaski Wschód – Łopiennik, Krasnystaw Północ – Izbica i Izbica – Zamość Sitaniec). To jednak nie wszystko.

Ponad 200 kilometrów nowych dróg w 2024 roku

Już wkrótce mają ruszyć pierwsze postępowania przetargowe na blisko 215 km kolejnych odcinków. Wśród nich znajdą się fragmenty ważnych dróg ekspresowych – m.in. S10 od Szczecina do Piły, odcinki S11 w woj. wielkopolskim, S12 w woj. mazowieckim, S16 w woj. podlaskim oraz S19 na Podlasiu. Kierowców powinien ucieszyć także fakt ogłoszenia przetargu na budowę ponad 25 km przedłużenia autostrady A2, od Białej Podlaskiej do węzła Dobryń. To odcinek istotny z punktu widzenia podróżujących w kierunku Terminala Samochodowego Koroszczyn, na którym odprawiane są pojazdy przekraczające granicę z Białorusią.

Rok 2024 ma szansę przynieść także rozbudowę już istniejących fragmentów dróg krajowych i obwodnic. GDDKiA podkreśla, że planuje stworzenie dwóch odcinków DK 41 i 91 na wysokości Radomska, co powinno ułatwić dojazd do autostrady A1. W Wielkopolsce plany zakładają przebudowę DK25 pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S11. Kolejnym warunkowym odcinkiem jest pierwszy fragment Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6, od Kołbaskowa do Polic, a listę uzupełniają trzy inwestycje z Programu budowy 100 obwodnic.

Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030

Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 zakłada realizację 100 inwestycji o łącznej długości ok. 820 km. Ich wartość wstępnie oszacowano na ok. 28 mld zł. Główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu to poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej.

Najbliższe przetargi na kolejne odcinki dróg

Poniżej pełna lista ciągów dróg, na które ruszą postępowania przeta … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTramwaje nie kursowały na ulicy Królowej Jadwigi. Dlaczego?
Następny artykułIzrael zaatakował biuro Hamasu w Libanie. Zginął jeden z liderów