A A+ A++

W środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał alerty pierwszego stopnia przed upałem oraz burzami z gradem.

Burze z gradem

Według prognoz, burze spodziewane są od środy aż do nocy z czwartku na piątek. Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu, których suma może wynosić od 20 mm do 35 mm. Dodatkowo, przewiduje się silne porywy wiatru osiągające prędkość do 70 km/h oraz lokalnie występujący grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk oceniono na 80%, co wskazuje na wysoką możliwość ich realizacji. IMGW przyznało temu zjawisku 1 stopień zagrożenia w skali trzystopniowej.

Ostrzeżenia przed upałami

Od czwartku na terenie Sądecczyzny obowiązywać będą również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami. Prognozy wskazują, że maksymalna temperatura w dzień wyniesie od 28°C do 31°C, natomiast temperatura minimalna w nocy spadnie do około 14°C. Istnieje możliwość, że ostrzeżenie to będzie kontynuowane, jeśli upalne warunki utrzymają się przez kolejne dni.

/źródło: IMGW

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNielsenIQ (NIQ) podejmuje współpracę ze SPAR International, aby oferować usługi Spaceman na całym świecie
Następny artykułSIEDEM FIRM ZŁOŻYŁO OFERTY NA REMONT DWORCA PKP