A A+ A++

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie akcją charytatywną mającą na celu zbiórkę krwi, Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapowiedział aktualizację planu przyjazdów specjalistycznego pojazdu zbierającego krew – krwiobusa, na terenie dworca autobusowego Poznań Główny. Od kwietnia bieżącego roku, mieszkańcy Poznania będą mieli okazję oddać krew w piątki, w godzinach od 8:00 do 14:00.

Inicjatywa, prowadzona pod hasłem „Oddaj krew – uratuj życie”, zyskała na popularności od momentu jej uruchomienia na początku stycznia. Początkowy harmonogram umożliwiał oddawanie krwi dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz piątki. Ze względu na organizacyjne aspekty akcji, zdecydowano się na skupieniu działań wyłącznie w dni piątkowe.

Dla osób, które rozważają udział w tej inicjatywie, ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do oddania krwi. Zaleca się spożycie lekkiego posiłku, który nie obciąży organizmu, oraz wypicie odpowiedniej ilości płynów, aby zapewnić optymalne nawodnienie. Ponadto, palacze powinni w dniu oddawania krwi zredukować liczbę wypalanych papierosów. Niezbędne jest także posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości.

Proces oddawania krwi jest krótki i nieskompilowany, jednak wymaga spełnienia określonych warunków przez dawców. Potencjalni krwiodawcy muszą mieć między 18 a 65 lat, być w dobrym stanie zdrowia, nie posiadać medycznych przeciwwskazań do oddawania krwi oraz spełnić pozostałe kryteria określone przez organizatorów akcji. Decyzja o kwalifikacji do oddania krwi jest zawsze podejmowana przez lekarza po dokonaniu odpowiednich badań oraz przeprowadzeniu wywiadu z dawcą.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRemonty i rozbudowy kilkunastu odcinków dróg na terenie Gminy Sędziszów Małopolski
Następny artykuł“Czarne złoto” w ogrodzie straci swoje właściwości. Nigdy nie wrzucaj do kompostownika