A A+ A++

Fiskus potwierdza w interpretacjach, że przedsiębiorca, który nie tworzy oprogramowania, tylko zajmuje się jego analizą i testowaniem, ma prawo do 8,5-proc. podatku naliczanego od przychodu.

Część informatyków już od dwóch lat korzysta z ulgi IP Box i płaci tylko 5 proc. PIT od dochodu z komercjalizacji praw własności intelektualnej. Okazuje się, że niektórym osobom z branży IT przysługuje też niższa, 8,5-proc. stawka ryczałtu. Skarbówka potwierdza to w interpretacjach.

Trzeba ustalić właściwy symbol PKWiU

Przypomnijmy, że stawki ryczałtu są zróżnicowane, a o jego wysokości decyduje to co robimy. Przedsiębiorca musi przede wszystkim precyzyjnie ustalić, jaki jest zakres jego usług, a potem przyporządkować je do właściwej pozycji w Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU), do której odwołuje się ustawa o ryczałcie. Jeśli są wątpliwości, to może wystąpić o opinię do urzędu statystycznego. Jak już przedsiębiorca wie, jaki ma symbol PKWiU, to sprawdza do jakiej stawki ryczałtu pasuje.

Jak to się ma do informatyków? Muszą zweryfikować, czy to co robią jest przyporządkowane do 15-proc. stawki. Jeśli nie, to zapłacą tylko…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStara miłość nie rdzewieje, czyli o wielkiej pasji do motorów
Następny artykułNowy budynek w mieście – Grunwaldzka nr 16