A A+ A++

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego regionu. Mieszkańcy województwa mazowieckiego, w tym naszego miasta, powinni przygotować się na burze, które mogą przynieść intensywne opady deszczu, silny wiatr oraz lokalne opady gradu.

Ostrzeżenie IMGW: Burze z silnym wiatrem i deszczem

IMGW-PIB ostrzega przed nadchodzącymi burzami, które mogą dotknąć nasz region od godziny 17:00 w środę 10 lipca do godziny 3:00 nad ranem w czwartek 11 lipca 2024 roku. Burze te mogą być szczególnie niebezpieczne ze względu na silne opady deszczu, które mogą wynosić od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru osiągające prędkość do 85 km/h.

Możliwe intensywne opady i lokalne gradobicie

Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu, które mogą prowadzić do lokalnych podtopień. Dodatkowo, istnieje możliwość wystąpienia gradu, co może stanowić zagrożenie dla roślinności, samochodów oraz budynków. Warto zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogą zostać uszkodzone przez grad.

Zalecenia dla mieszkańców

Mieszkańcy powinni być przygotowani na gwałtowne zmiany pogodowe. Zaleca się unikanie przebywania na otwartej przestrzeni w trakcie burz, a także zabezpieczenie wszelkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez silny wiatr. Warto również upewnić się, że rynny i odpływy są drożne, aby uniknąć zalania posesji.

Możliwość przedłużenia ostrzeżenia

IMGW zaznacza, że istnieje możliwość kontynuowania ostrzeżenia z wyższym stopniem zagrożenia, w zależności od rozwoju sytuacji pogodowej. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz oceniane jest na 80%, co oznacza, że jest duże ryzyko ich wystąpienia.

Źródło: IMGW

Na podstawie: Urząd Miasta Płocka

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSeria tragedii w życiu aktorki. “Wymiotowałam krwią”
Następny artykułBędą gospodarzami przyszłorocznych Mistrzostw Europy! W Rumi zmierzą się w duathlonie