A A+ A++

Limanowa. W Limanowej zakończyła się druga edycja Targów Zdrowej Żywności, wydarzenie łączące w sobie elementy handlowe, edukacyjne oraz prozdrowotne. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją.

Jak podkreślają uczestnicy – możliwość degustacji produktów przed zakupem bardzo im odpowiadała. 

– Kupowanie przepięknie zapakowanych produktów wcale nie oznacza tego samego poziomu w samym produkcie! Można było skosztować wędlin, całej gamy chlebów i podpłomyków, mleka – od rasy Polskiej Czerwonej, ekologicznych przekąsek i wielu innych produktów – mówi Marek Dudek, organizator targów. – Można było porozmawiać z producentami o technologii, nawiązać bezpośrednie kontakty i utrwalić je w postaci zamówień. Można było też dowiedzieć się o Górskiej Szkole Rolniczej i planach jej reaktywacji.

W drugiej części spotkania niezależnie od targów odbył się panel edukacyjno – dyskusyjny, w którym trójka profesorów z Uniwersytetu Rolniczego  prof. Joanna Makulska prof. Jacek Domagała i prof. Władysław Migdał omawiali  i podpowiadali jak wystartować z marką, jak połączyć się w grupy producenckie, czy też jak skorzystać z nowo otwartego laboratorium  badania żywności. Limanowianin Witold Franczak opowiadał o swoim sukcesie, czyli o złotym medalu i wygranej z 590 konkurentami w  targach w Warszawie.

– Dla ucha przygrywała kapela „Starowiejski Hyr” – dla żołądka Gospodynie z  KGW Stara Wieś rozdawały znakomity bigos a z KGW Lipowe pyszności na deser.  Dla kolorytu Józef Wójtowicz zagadywał publiczność w iście słopnickim stylu i gwarze. Jednym słowem: działo się – mówi Marek Dudek.

Można było również dowiedzieć się  o planach kolejnych warsztatów z zakresu zdrowej żywności, czyli o warsztatach pieczenia chleba na zakwasie w prawdziwym piecu, oraz o drugiej edycji  warsztatów wędliniarskich, a także  uprawy i przetwórstwa winogron – czyli warsztatach winiarskich, które odbędą się w lipcu tego roku. Można było także zasilić organizatorów swoją energią w postaci zdeklarowania się do pomocy przy nowych inicjatywach Górskiej Szkoły Rolniczej- tej, która bazować będzie na wzorcach opracowanych przez inż. Jana Drożdża. 

Zobacz również:

Targi przygotował Marek Dudek oraz Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe Ziemia Limanowska, a gospodarzem  był Limanowski Dom Kultury oraz grupa wolontariuszy. – Wszystkim serdecznie dziękujemy – dodaje Marek Dudek.

Za rok targi będą poszerzone o naturalne kosmetyki i środki do pielęgnacji domu oraz mini warsztaty: kiszenia warzyw, owoców i wędzenia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFilmy na plakatach
Następny artykułKoncepcja odbudowy Zamku Królewskiego w Nowym Sączu