UKS ZSMS Poznań, Energetyk II Poznań, AZS AWF Warszawa, Libero Aleksandrów Łódzki oraz Tomasovia Tomaszów Lubelski to zespoły, które nie przegrały jeszcze meczu w tym sezonie II ligi kobiet. Nie wszystkie miały okazje zagrać w ten weekend, koranawirus sparaliżował zwłaszcza terminarz w 3 i 4 grupie. W grupie 1 gorycz porażki musiał przełknąć zespół Sokoła Mogilno, a na fotelu lidera w grupie 2 dość niespodziewanie zasiadł beniaminek z Białej Podlaskiej.

W grupie 1 II ligi kobiet w ten weekend udało się rozegrać zaledwie dwa spotkania. Pierwszej porażki i to od razu dotkliwej doznały siatkarki Sokoła Mogilno, które w trzech setach przegrały w Stężycy. Przez to straciły fotel lidera na rzecz UKS-u ZSMS Poznań, który wyprzedził je lepszym bilansem setów. Z wyprawy do Gdańska zadowolone mogą być rezerwy pierwszoligowego Energetyka. Poznanianki pokonały 3:0 Gedanię, co pozwoliło im wskoczyć na 3. miejsce w tabeli. We wtorek i w środę zaległości będą odrabiać zawodniczki Pałacu II Bydgoszcz. We wtorek zmierzą się z Wieżycą Stężyca, w środę z kolei powalczą z liderem z Poznania.

W grupie 2 nie udało się rozegrać meczu pomiędzy AZS-em AWF Warszawa i Spartą z powodu zakażeń koronawirusem w tej drugiej drużynie.Nowym liderem tabeli dość niespodziewanie został beniaminek z Białej Podlaskiej. Miejscowy AZS AWF pokonał na własnym terenie 3:0 AZS LSW Warszawa i z czterema wygranymi meczami i 11 punktami na koncie jest na pierwszym miejscu. Znów ciężką przeprawę miały siatkarki Nike Węgrów, które po przegranym tie-breaku z rywalkami z Białej Podlaskiej tym razem pięć setów rozegrały w wyjazdowym meczu w Siedlcach. Ósemka wygrała dwa sety na przewagi, w tie-breaku musiała jednak uznać wyższość węgrowianek. Tie-breakiem zakończyło się również spotkanie w Warszawie pomiędzy Wojskowymi a LTS Legionovią. Młode legionowianki wygrały w decydującej partii 16:14 i zgarnęły dwa punkty, Wojskowe musiały zadowolić się jednym, jednak cennym, bo pierwszym w tym sezonie. Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zanotował BAS Białystok, który w trzech setach pokonał we własnej hali Chemika Olsztyn. Pauzował w tej kolejce zespół Krótkiej Mysiadło.

Koronawirus zdziesiątkował drużyny w grupie 3, w której w ten weekend odbyło się zaledwie… jedno spotkanie. W nim Jedynka Siewierz uległa po walce 0:3 rywalkom ze Świdnicy. Dla zespołu Volleya było to drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Liderem tabeli pozostaje Libero Aleksandrów Łódzki z trzema wygranymi i 8 punktami na koncie.

Do udanego tego weekendu nie zaliczą siatkarki Pogoni Proszowice. W sobotę w meczu 6. kolejki uległy one we własnej hali 1:# Wiśle Kraków, a dzień później w zaległym spotkaniu przegrały w takim samym stosunku z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Zarówno Wisła jak i Tomasovia mają na swoim koncie po 11 punktów, ale Tomasovia rozegrała jeden mecz mniej i dzięki lepszemu bilansowi setów zajmuje pozycję lidera. W meczu SMS PZPS II Szczyrk z rezerwami SAN Pajdy z Jarosławia górą były jarosławianki. Pokonały one uczennice SMS-u w trzech setach i mają do nich już tylko punkt straty w tabeli. Dla zespołu ze Szczyrku była to pierwsza porażka w tym sezonie po trzech poprzednich wygranych meczach.