Iga Świątek, po raz kolejny udowodniła swoją dominację na kortach, zwyciężając w zawodach BNP Paribas Open 2024 w Indian Wells. Świątek sięgnęła po tytuł bez straty seta, pokonując w finale 6:4, 6:0 Marię Sakkari z Grecji.

Początek dla Polki wyszła na 3:0. Rywlaka jednak podniosła się i doprowadziła do wyrównania. Kluczowy dla losów seta był gem Greczynki przy 4:5.

To już drugie zwycięstwo Polki w sezonie, po wygranej na kortach w Dosze. Świątek podnosi tym samym swoje kolejne trofeum, mając obecnie na koncie 19 singlowych tytułów w głównym cyklu. Zbliża się ona tym samym do rekordu Agnieszki Radwańskiej, która ma na koncie 20 tytułów. Iga zapewnione pierwsze miejsce w rankingu przez kolejne tygodnie.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News