A A+ A++

Około 2 tys. zł potrzeba miesięcznie na leczenie i rehabilitację małej Igi z Dębicy. Niespełna rocznej dziewczynce pomaga Fundacja Zdążyć z Pomocą, ale to przede wszystkim od nas zależy ile pieniędzy trafi na subkonto dziecka.

Iga urodziła się 21 listopada 2019 roku w Dębicy. Zmaga się z rzadką i nieuleczalną chorobą, jaką jest artrogrypoza – wrodzona sztywność stawów. Choroba u Igi objawia się wzmożonym napięciem mięśniowym oraz przykurczem nadgarstków oraz kolan. Zajęła również biodra i stopy. Od 5 tygodnia życia miała założony na nóżki gips, obecnie są to ortezy. Kolejnym etapem będzie leczenie operacyjne stóp i stawów biodrowych. Iga wymaga specjalistycznego leczenia oraz zaopatrzenia ortopedycznego. Aby mogła normalnie funkcjonować potrzebuje stałej i intensywnej rehabilitacji, która jest podstawowym lekiem w walce z tą chorobą.

– Nie ma górnej kwoty, jaką musimy zebrać, potrzebna jest ciągła rehabilitacja, na którą jeździmy do Rzeszowa – mówi Agnieszka Jaros, mama Igi.

Miesięcznie na leczenie dziecka potrzeba ok. 2 tys. zł. Rehabilitację refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, ale niestety w niewystarczającym zakresie. Iga objęta jest pomocą fundacji Zdążyć z Pomocą. Aby pomóc dziecku można wpłacać pieniądze na konto tej organizacji: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, ul. Łomiańska 5, 01- 685 Warszawa, nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 37328 Jaros Iga – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Na Facebook’u została założona również grupa z licytacjami dla dziewczynki, za powstanie której odpowiada Maria Orlińska-Matelowska. Współorganizowała wcześniej akcje pomocowe dla małej Mai z Golemek. Licytacje dla Igi znaleźć można . 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPonad 230 nowych przypadków koronawirusa wśród górników
Następny artykuł5 pomysłów na młode ziemniaki. Nie tylko w mundurkach