A A+ A++

fot. materiały prasowe

Czym różni się węgiel brunatny od kamiennego?

Węgiel kamienny jest najczęściej wybieranym rodzajem opału do ogrzewania domów. Można go spotkać w trzech formach w zależności od wielkości – kostki, orzecha bądź groszku. Sprzedawany jest luzem, na paletach lub w workach.

Węgiel brunatny jest głównie wykorzystywany w przemyśle, choć również stosowany jest jako opał domowy, ze względu na swoją niską cenę. Węgiel brunatny zaliczany jest do wilgotnego rodzaju paliwa, co oznacza, że jego spalanie jest gorsze w stosunku do poprzednika. Posiada wyższą zawartość popiołu oraz siarki, a jego kaloryczność jest znacznie niższa niż węgla kamiennego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie węgla?

Przede wszystkim warto czytać uważnie etykiety i zwrócić uwagę na kaloryczność węgla. W zależności od tego, jaką kaloryczność węgla wybierzesz, będzie to miało wpływ na jego zużycie w ciągu roku. Warto pamiętać, że węgiel dzieli się na typy, czyli odmiany, które różnią się właściwościami i czasem spalania. Istnieje zależność między kalorycznością, a typem – im rosnąca kaloryczność, tym wyższy typ węgla. Jeżeli zdarzyło się tak, że podczas jednego sezonu węgiel palił się prawidłowo, a innym razem zabrudzi cały kocioł – może być to pierwszy dzwonek, że typ węgla mógł zostać nieodpowiednio dobrany. 

Dlaczego warto wybrać węgiel?

Mówi się, że węgiel jest nieprzyjazny dla środowiska. Zazwyczaj dzieje się tak z uwagi na nieodpowiedni sprzęt do spalania węgla oraz wybór zamienników niższej jakości. Węgiel ma swoje mankamenty,  niemniej jednak pod względem ceny, nie ma konkurencji.

Ogrzewanie domu węglem, ma także inne zalety:

  • jest efektywny, podczas spalania wydziela dużo ciepła i energii,
  • nietrudno o sprawdzonego dostawcę węgiel w Imielinie,
  • niskie koszty instalacji,
  • najtańszy sposób na ogrzanie domu.

Zastanawiasz się, jaki węgiel wybrać? Grono specjalistów Rampa Imielin z chęcią doradzi w jego wyborze! Zajrzyj do nas i zapoznaj się z szeroką ofertą Rampy Imielin!

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpotkanie autorskie – Tanya Valko
Następny artykułWrześniowy festyn z Fundacją Grupy Pomagamy