A A+ A++

W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Niedrogi odkurzacz do liści, który posiada trzy funkcje – może zasysać liście do 45-litrowego worka, rozdrabniać je lub zdmuchiwać. W przypadku rozdrabniania, może zebrać nawet dziesięciokrotnie więcej odpadów, przez co pracować znacznie dłużej bez opróżniania worka. Napędza go wydajny silnik o mocy 3000 W, a teleskopowa rura oraz koła prowadzące ułatwią manewrowanie z nim po ogrodzie.

Odkurzacz do liści NAC VBE320-FS-J cechuje się niską wagą 2,5 kg oraz poręczną konstrukcją, a pojemność jego worka wynosi 40 litrów. Nie tylko zasysa, ale i rozdrabnia liście, a funkcja dmuchawy pozwoli mu dodatkowo dotrzeć w trudno dostępne miejsca w ogrodzie. Po skończonej pracy zaś przyda się system łatwego czyszczenia, który umożliwia szybki dostęp do wirnika oraz noża tnącego, bez konieczności rozkładania całego urządzenia. Moc: 3200 W.

Karcher LBL 2 Battery to już klasyczna dmuchawa do liści, bez dołączonego worka na odpady. Zasilana jest akumulatorowo (baterię kupuje się osobno), przez co nie będziemy musieli martwić się ciągnącym i plączącym się za nami kablem. Maksymalna prędkość wydmuchiwanego powietrza to 210 km/h, a przepustowość sprzętu wynosi 220 metrów sześciennych na godzinę. W zestawie znajdziemy też praktyczną rurę przedłużającą, a także dyszę ze skrobakiem do odrywania silnie przylegających zanieczyszczeń. Na plus zaliczyć też trzeba bardzo niską wagę urządzenia, zaledwie 2 kg.

Bardzo wydajna dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniacz w jednym, której prędkość wydmuchu dochodzi aż do 320 km/h. Odpowiada za to dwuosiowy silnik, który jest też przy tym ekologiczny, zmniejsza wydzielanie CO2 o 62 proc. Dzięki zastosowaniu przepustnicy sterującej, możemy z kolei regulować i utrzymywać pożądaną prędkość, dostosowując ją do wymagań aktualnych zadań w ogrodzie. Liście trafiają do 40-litrowego worka, urządzenie posiada też funkcję mulczowania z metalowym ostrzem, dzięki której otrzymamy naturalny nawóz w postaci zmielonych resztek.

W tym odkurzaczu spalinowym zastosowano dwusuwowy silnik Briggs&Stratton, który sprawdzi się nawet w bardzo wymagających warunkach. Jego wydajność wynosi 14,5 metrów sześciennych na minutę, a maksymalna prędkość regulowanej dmuchawy wynosi 265 km/h. Również tutaj znajdziemy funkcję rozdrabniania, a pojemność worka na odpady wynosi 40 litrów. Odkurzacz waży 5,5 kg, oprócz paska na ramię znajdziemy w zestawie jednak także uchwyt umożliwiający podczepienie dyszy pod zaczep szelek, co pozwoli odciążyć dłonie podczas długiej pracy. Sprzęt posiada też system antywibracyjny.

W tym modelu przełączanie się między trybem dmuchawa-odkurzacz jest bardzo proste dzięki funkcji ClickFit, a moc 3000 W i wysoka prędkość wydmuchu 310 km/h zapewniają wydajną pracę. Prędkość możemy regulować, urządzenie posiada także funkcję rozdrabniania, a skrobak do usuwania mokrych liści pomoże pozbyć się uporczywych zabrudzeń. Za komfort pracy zaś odpowiada tutaj wygodny uchwyt wykonany z miękkich elementów, a także optymalnie wyważony środek ciężkości sprzętu.

Na koniec dmuchawa z wyższej półki cenowej, co ma jednak swoje odzwierciedlenie w zastosowanych w niej technologiach. To przede wszystkim zastosowanie bardzo trwałego, elektrycznego silnika bezszczotkowego o wydajności 12 metrów sześciennych na minutę, który dorównuje mocą silnikom spalinowym i jednocześnie jest od nich lżejszy, bardziej długowieczny i oferuje bezprzewodową pracę. Zasilanie akumulatorowe to kolejny atut sprzętu, podobnie jak i jego lekka oraz kompaktowa konstrukcja, przy wzmocnionej trwałości oraz odporności na pękanie i uszkodzenia. Dmuchawa umożliwia też ułatwiony dostęp do wentylatora w celu wyczyszczenia go i posiada bardzo dobrze wyważony uchwyt niwelujący wibracje, a maksymalna prędkość wydmuchu wynosi 193 km/h.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJutro w Legnicy nie odbędą się egzaminy praktyczne na prawo jazdy
Następny artykułBędzie więcej pieniędzy z BGK na rozwój mieszkalnictwa