Młode siatkarki ze Szczyrku odniosły piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem pokonały, powracający po blisko miesięcznej przerwie do gry, zespół Grupy Azoty Roleski Tarnów 3:1. Przyjezdne postawiły opór swoim rywalkom, ale było to za mało na dobrze dysponowaną drużynę SMS-u.

Uczennice ze Szczyrku zagrały z rozgrywającą Aleksandrą Walczak, która zastąpiła kontuzjowane Martynę Łazowską oraz Wiktorię Zagumny. W początkowej fazie seta SMS wypracowała sobie trzypunktową przewagę (8:5). Prowadzenie to nie utrzymało się zbyt długo, bowiem młode siatkarki popełniły błędy własne i doszło do remisu 9:9. Jultia Piasecka wzięła na siebie ciężar gry, punktowała Martyna Czyrniańska. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, w ich grze było widać niepewność, zawodniczki uczące się w Szczyrku prowadziły 16:10. Set miał jednostronny przebieg. Gospodynie punktowały w kontratakach oraz w bloku, miały dziewięciopunktową przewagę (19:10). Tego seta miejscowe siatkarki zakończyły punktowym blokiem na Magdalenie Szabo.

W drugiej odsłonie meczu zespół gości zbudował sobie dwupunktową zaliczkę po błędzie gospodyń (4:2). Ta przewaga utrzymała się przez dłuższy czas. Siatkarki ze Szczyrku nie grały tak pewnie, jak miało to miejsce w pierwszym secie tego meczu. Tym razem to one popełniły błędy własne i przegrywały 7:10. Z dobrej strony pokazała się Dominika Pierzchała, popisała się trudnymi zagrywkami i był remis 16:16. Jak się później okazało był to moment zwrotny tego seta, gospodynie odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki i po zbiciach Martyny Leoniak prowadziły 21:19. Wówczas grę przerwał trener Wojciech Serafin, gra obu ekip falowała, błąd własny uczennic sprawił, że doszło do remisu 22:22. W nerwowej końcówce seta szczęście uśmiechnęło się do drużyny ze Szczyrku, punktowy blok na Pellegrino sprawił, że młode siatkarki wygrały tę część meczu i prowadziły w całym spotkaniu 2:0.

Tarnowianki na początku trzeciego seta prowadziły 5:2. Siatkarki uczące się w Szczyrku doprowadziły do remisu po ataku Martyny Leoniak (6:6). Podopieczne trenera Miłosza Majki przejęły inicjatywę na boisku, po raz kolejny dała o sobie znać Julita Piasecka. Przy jej serii ekipa ze Szczyrku odrobiła straty i miała jeden punkt więcej niż ich rywalki (13:12). Za sprawą Klaudii Kaczorowskiej tarnowska drużyna odskoczyła swoim przeciwniczkom na trzy punkty (19:16). Zespół gości poszedł za ciosem, punktował w kontratakach, odrzucił swoje rywalki od siatki i miał pięciopunktową przewagę (24:19). Gospodynie dzięki serii zagrywek Magdaleny Stambrowskiej zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punt (23:24). Pościg okazał się być mocno spóźniony. Seta atakiem zamknęła Ewa Bimkiewicz i tym samym zespół gości pozostał w grze.

Drużyna z Małopolski poszła za ciosem i prowadziła 5:2, po czym popełniła błędy własne i doszło do remisu 5:5. Podopieczne Miłosza Majki czujnie zagrały na siatce, punktowały w bloku. Miejscowa ekipa przejęła inicjatywę na boisku, czapa na Vivian Pellegrino dała jej czteropunktowy zapas (12:8). Dla siatkarek z Tarnowa był to ostatni moment na podjęcie rywalizacji, swoje koleżanki do skutecznej gry próbowała poderwać Magdalena Szabo, ale na niewiele się to zdało. Tarnowianki odbijały się od bloku swoich rywalek niczym od ściany. Liderką SMS-u była Julita Piasecka, po jej atakach było 21:16 dla drużyny ze Szczyrku. Podopieczne trenera Wojciecha Serafina zbliżyły się jeszcze do swoich przeciwniczek na dwa punkty (19:21). Końcówka zdecydowanie należała do uczennic, które dopisały do swojego dorobku punktowego trzy punkty. Seta oraz mecz atakiem ze skrzydła zakończyła Martyna Czyrniańska.

SMS PZPS Szczyrk – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:1
(25:15, 26:24, 23:25, 25:20)

Składy zespołów:
SMS: Pierzchała (8), Piasecka (28), Leoniak (12), Czyrniańska (14), Stambrowska (6), Walczak (1) Rejement (libero) oraz Poreda, Borowczak i Stefanik (2)
PWSZ: Szabo (12), Cur (8), Szczygieł (1), Bimkiewicz (18) Kaczorowska (7), Pellegrino (12), Krześlak (libero) oraz Salamon, Chojnacka, Hebda, Stroińska i Szpak (2)