Polsko-kanadyjska para miała szansę na swój drugi wygrany turniej w karierze w deblu. Rok temu triumfowała bowiem w halowym turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Wówczas w finale po pasjonującym pojedynku wygrali z turniejową “dwójką” Chorwatem Mate Pavicem i Brazylijczykiem Bruno Soaresem 6:7 (3-7), 7:6 (9-7), 10:2.

“Iga Świątek uczy się od Mattek-Sands. W przyszłości mogą wygrać jakiegoś szlema”

Hubert Hurkacz w półfinale w Halle! Trzecia wygrana z rzędu

Finał nie dla Hurkacza

Teraz Hubert Hurkacz i Felix Auger Aliassime zagrali w finale turnieju, ale tym razem na trawiastych kortach w Halle. W decydującym pojedynku mieli bardzo dobrą niemiecko-rumuńską parę, rozstawioną z numerem trzecim: Kevin Krawietz/Horia Tecau. Co prawda gra ona ze sobą zaledwie od marca tego roku, ale była już w finałach turniejów deblowych w Rotterdamie i Barcelonie.

29-letni Krawietz to zwycięzca Rolanda Garrosa z 2019 i ubiegłego roku, ale w parze ze swoim rodakiem Andreasem Miesem. Natomiast doświadczony, 36-letni Tecau w grze podwójnej został wicemistrzem olimpijskim z Rio oraz zwycięzcą Wimbledonu 2015 i US Open 2017. Wtedy jego partnerem deblowym był Holendrem Jean-Julien Rojer.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żadnej z par nie udało się przełamać rywali. Hurkacz i Auger Aliassime zmarnowali jedną taką szansę, a rywale cztery. W tie-breaku lepiej zagrali Niemiec z Rumunem i wygrali 7:4.

W drugim secie Hurkacz znakomicie bronił się przy szansach rywali na wywalczenie break-pointa. Kapitalnie wówczas podawał, z prędkością ponad 200 km/h. W ósmym gemie posłał dwa asy z rzędu i wygrywający serwis.

Niestety, dla Polaka, w dziesiątym gemie rywale zdobyli przełamanie, jak serwował Kanadyjczyk. W jednej z akcji w tym secie Hurkacz pokazał niesamowitą ofiarność w walce o piłkę. Próbował dobiec do woleja rywala, upuścił rakietę i przewrócił siedzenie, na którym w przerwach między gemami odpoczywają tenisiści.

– Felix pokazał mi kto jest lepszy w I rundzie gry singlowej. Dziś rywale grali naprawdę bardzo dobrze – powiedział po meczu Hurkacz.

Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę turnieju w EastbourneIga Świątek poznała pierwszą rywalkę turnieju w Eastbourne

Felix Auger Aliassime (21. ATP) bardzo dobrze radził sobie w Niemczech również w rywalizacji singlowej. Najpierw pokonał Huberta Hurkacza (17. ATP) 6;3, 7:5, potem niespodziewanie wyeliminował w 1/8 finału utytułowanego Szwajcara Rogera Federera (9. ATP) 4:6, 6:3, 6:2, aż wreszcie doszedł do finału. W nim przegrał z Francuzem Ugo Humbertem (31. ATP) 4:6, 6:3, 6:7 (5:7).