W Szczecinie bez zmian – Pogoń wciąż pozostaje niepokonana na swoim stadionie. W niedzielne popołudnie „Portowcy” pokonali 2-1 Śląska Wrocław i obronili pozycję na podium Ekstraklasy.

Dwa tygodnie przerwy bez wątpienia przydały się zespołowi Pogoni Szczecin. Kontuzje wyleczyli Luis Mata i Kamil Grosicki, a okres kwarantanny po wykryciu zakażenia koronawirusem skończył się w przypadku Luki Zahovicia, Macieja Żurawskiego i Mariusza Fornalczyka. Podczas piątkowej konferencji prasowej trener Kosta Runjaic dawał do zrozumienia, że bardzo cieszy go optymalna sytuacja kadrowa w zespole.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław. Mocny początek gospodarzy

Pogoń Szczecin zaczęła bardzo odważnie. “Portowcy” od pierwszych sekund naciskali na podopiecznych Jacka Magiery i starali się wysoko odbierać im piłkę. Bardzo dobrą okazję strzelecką miał już w trzeciej minucie Sebastian Kowalczyk. Po składnej akcji Zahovicia, Carlosa i Kurzawy, filigranowy pomocnik znalazł się z piłką w polu karnym Śląska. Skiksował jednak i akcja spaliła na panewce. Dziesięć minut później celnie przymierzył za to Kacper Kozłowski. Reprezentant Polski otrzymał podanie od Carlosa na skraju pola karnego. Bez namysłu oddał płaski strzał, z którym bez większych problemów poradził sobie Putnocky.

Dopiero w 21. minucie Śląsk przeprowadził pierwszą akcję ofensywną … czytaj dalej