Koszykarki BC Polkowice przegrały na wyjeździe mecz Euroligowy z zespołem Valencia Basket 64:69.

Mecz był bardzo wyrównany. Początek należał do polkowiczanek, które wygrały pierwszą kwartę, w drugiej remisując i na przerwę schodziły do szatni z przewaga 7 punktów. Niestety trzecia kwarta zadecydowała o losach spotkania. Hiszpanki narzuciły swój rytm gry wymuszając błędy w obronie naszego zespołu. Do tego doszła słaba skuteczność rzutowa i tą cześć gry zespół z Valenci wygrał różnicą 15 punktów. W ostatniej odsłonie meczu polkowiczanki goniły wynik ale niestety zabrakło czasu, żeby osiągnąć korzystny wynik. Pomimo wygranej czwartek kwarty przez zespół BC spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 69:64. Warto wspomnieć, że w tym meczu w naszym nie zagrała liderka naszego zespołu Stephania Mavunga.
Valencia Basket – BC Polkowice 69:64 (12:19, 15:15, 27:12, 15:18)
Punkty dla BC Polkowice: Artemis Spanou 23, Erica Wheeler 21, Weronika Telenga 10, Bożena Puter 5, Zala Friskovec 3, Weronika Gajda 2, Klaudia Gertchen 0.
Po tej porażce polkowiczanki zajmują czwarte miejsce w rozgrywkach Euroligi. Do końca rozgrywek grupowych pozostały jeszcze dwa mecze. Najbliższy z nich odbędzie się 22 lutego z Bourges Basket w Polkowicach.