A A+ A++

Mszana Dolna. Jutro Michał Wójcik podczas spaceru historycznego opowie o dziejach fabryki konserw rybnych C. Warhanek w Mszanie Dolnej. To okazja, by poznać historię zakładu i jego wpływ na region.

Już jutro (7 lipca) w Mszanie Dolnej odbędzie się kolejny spacer historyczny. Tym razem Michał Wójcik, który poprowadzi wydarzenie, opowie o dziejach ważnej dla Mszany Dolnej i całego regionu fabryki, począwszy od momentu jej uruchomienia w 1885 roku. 

Założona pod koniec XIX wieku fabryka konserw rybnych C. Warhanek w Mszanie Dolnej była do II wojny światowej największym zakładem przemysłowym w powiecie limanowskim. 

Fabryka sprowadzała ryby z Morza Północnego i eksportowała swoje produkty na Węgry i Daleki Wschód, produkując kilkaset tysięcy beczułek rocznie. Zakład ten dawał pracę setkom mieszkańców regionu, przyczyniając się do urbanizacji ekonomicznej Mszany Dolnej.

Zobacz również:

Spotkanie będzie stanowiło okazję, by przypomnieć sobie dyrektorów, organizację pracy oraz pracowników fizycznych i umysłowych. Dzięki uprzejmości Octowni Mszana Dolna uczestnicy zajrzą do wnętrza fabryki, która razem z koleją stanowiła kręgosłup życia gospodarczego Mszany Dolnej na przełomie XIX i XX wieku.

Wydarzenie jest realizowane przez Stowarzyszenie SMAK – Skarbiec Mszańskich Aktywności w ramach zadania „Perła Regionu w Mszanie Dolnej”. Jest ono dofinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii oraz Innych Uzależnień dla Miasta Mszana Dolna na rok 2024.


Lokalizacja: ul. Fabryczna 6 (brama wjazdowa do zamiejscowego wydziału ksiąg wieczystych sądu powiatowego)
Godzina: 15:00

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Uciekam stąd”. Studenci masowo rzucają indeksami Collegium Humanum
Następny artykułOdeszli w ostatnich dniach….