A A+ A++

Twórcy Helldivers 2 w końcu pozwolili graczom wyzwolić Malevelon Creek, a po Świętach udostępnili kolejne zmiany w balansie rozgrywki, w tym sporo zmian pożądanych przez fanów.

Źródło fot. Arrowhead Game Studios / Sony Interactive Entertainment.

i

Do Helldivers 2 trafił kolejny patch z balansem broni. Między innymi, bo aktualizacja 01.000.200 to także garść poprawek oraz pewne nowinki (via Discord).

Nowa łatka wprowadziła kolejne „ryzykowne” elementy środowiskowe (zamiecie oraz burze piaskowe) oraz poprawiła wiele błędów związanych z wrogami oraz warstwą techniczną gry (w tym niezapamiętywaniem ustawień użytkownika na PS5). Niemniej to właśnie zmiany w sile przeciwników oraz broni zajmują najwięcej miejsca na liście modyfikacji.

Balans zamrożenia

Jednakże jedna z potencjalnie najważniejszych zmian dotyczy czego innego. Otóż patch zredukował o połowę wpływ negatywnego modyfikatora misji, który wydłużał czas „zamrożenia” strategii (Stratagems) po użyciu. Gracze od dawna narzekali na to, jak irytująca potrafi być rozgrywka z tym utrudnieniem, i najwyraźniej twórcy wreszcie wzięli sobie to do serca.

Pomijając tę nowinkę, zespół Arrowhead Game Studios nieco osłabił niektórych Terminidów, przy czym część tych i innych zmian ma na celu zwiększenie potencjału bojowego egzokombinezonów (Exosuits). Te nie tylko będą mniej podatne na ataki Chargerów, ale też rakiety (które nie będą już penetrować zbroi przy niebezpośrednim trafieniu). Usunięto też błąd, który powodował, że Exosuit oraz gracz otrzymywali obrażenia od jednej eksplozji kilkukrotnie.

Co się tyczy balansu broni: najwięcej zmian wprowadzono w działaniu strzelby SG-8S Slugger, która została wyraźnie osłabiona. Zmniejszono też zasięg miotacz ognia Arc, za to znacznie zwiększono moc Dominatora.

Nie są to wszystkie zmiany (o niektórych najwyraźniej zapomniano: via Reddit). Zapewne twórcy nie wspomnieli też o paru sekretach, tak jak w przypadku poprzednich aktualizacji.

Malevelon Creek wyzwolone

Jeszcze przed pojawieniem się aktualizacji fani Helldivers 2 mieli powód do świętowania. Graczom udało się wyzwolić planetę Malevelon Creek.

Po wcześniejszej masowej ofensywie graczy, którzy w ten sposób chcieli zrewanżować się na Automatach za upadek tego świata pod koniec lutego, do sił Super Ziemi napłynęły nowe rozkazy: całkowicie wyzwolić Malevelon Creek spod mechanicznej okupacji. (Być może wynikało to z faktu, że fani i tak udawali się z misjami na tę planetę, ignorując inne, bardziej zagrożone światy).

Wystarczyło kilka godzin, by operacja zakończyła się sukcesem, co odnotowano na oficjalnym koncie Helldivers 2 w serwisie X.

Pamiętamy!Źródło: Arrowhead Game Studios / serwis X.

Część graczy przyjęła te gratulacje podejrzliwie, jako że opublikowano je 1 kwietnia. Oczywiście dzielni piewcy Demokracji szybko zgłosili tych wichrzycieli, którzy śmią wątpić w zwycięstwo Super Ziemi na Malevelon Creek.

Jednakże gracze faktycznie nie mogą spocząć na laurach i świętować swojego sukcesu. Ogłoszenie w grze daje do zrozumienia, że siły Automatów wciąż zagrażają planecie i dwóm innym światom. Teraz siły Demokracji muszą obronić je przed inwazją mechanicznych agresorów.

  1. „Przepraszam, że spuściłem na was nalot” to kwestia, której bardzo szybko nauczyłem się w Helldivers 2
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułArtur R. skazany na dożywocie za zabójstwo więziennej psycholożki
Następny artykułPensja 8 tys. złotych brutto. Gdzie można tyle zarobić?