A A+ A++

Maj 2024 roku przyniósł długo oczekiwaną premierę gry Senua’s Saga: Hellblade 2. Kontynuacja uznanej przez graczy produkcji studia Ninja Theory Hellblade: Senua’s Sacrifice miała przed sobą potężne wyzwanie w postaci wielu oczekiwań – niestety, nie wszystkim udało się sprostać.

Skromny debiut na platformach Steam i Xbox

Mimo wysokich oczekiwań, premiera Hellblade 2 przeszła bez większego echa. Na Steamie gra osiągnęła szczytową liczbę zaledwie 3 982 graczy jednocześnie. Dane analityczne od agencji Circana ujawniają, że w maju gra zajęła 37. miejsce pod względem sprzedaży pełnych wersji gier w USA, a na konsoli Xbox uplasowała się dopiero na 21. miejscu. Warto zaznaczyć, że gra była dostępna w ramach subskrypcji Xbox Game Pass od momentu premiery, co mogło wpłynąć na wyniki sprzedażowe.

Zmienne zaangażowanie graczy

Pod względem zaangażowania graczy na platformie Microsoftu Hellblade 2 uplasowało się na 12. pozycji, wyprzedzając takie tytuły, jak np.: Star Wars Jedi: Survivor, Apex Legends i Forzę Horizon 5, ale przegrywając już choćby z Falloutem 76, który zajął 11. lokatę. Na Twitchu, w dniu premiery, gra przyciągnęła obiecujące 110 193 widzów, jednak wystarczył tydzień, by wynik spadł do zaledwie 900 oglądających.

Hellblade 2 w Europie

W Europie Hellblade 2 nie zdołało nawet zmieścić się na liście 100 najlepiej sprzedających się gier w maju 2024 roku, co jest kolejnym dowodem na to, że gra nie spełniła komercyjnych oczekiwań. Choć recenzje były przeważnie pozytywne, Ninja Theory nie ujawniło jeszcze żadnych oficjalnych danych sprzedażowych ani statystyk graczy.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułПремьер Дании: Европа была наивной в отношении РФ и Китая, помощь Украине нужно увеличить
Następny artykułПартнеры пообещали Украине $1 млрд на ПВО