To nie miał być łatwy mecz dla Bayernu, bo VfB Stuttgart miał dobrą serię. Nie przegrał pięciu poprzednich meczów (ostatni raz porażki doznał 6 lutego w meczu z Bayerem Leverkusen). W dodatku, już na początku meczu czerwoną kartką został ukarany Alphonso Davies za nakładkę. Ale paradoks polega na tym, że Bayern się przebudził dopiero po zejściu Kanadyjczyka.

Armia Sousy na Anglię, Węgry i Andorę [SEKCJA PIŁKARSKA #81]

Media: Haaland zdradził, w jakim klubie chce grać. Raiola już pracuje nad transferem

W 18. minucie Segre Gnabry dośrodkował z lewej strony boiska, a Robert Lewandowski uprzedził rywali i uderzeniem z bliska zdobył 33. bramkę w tym sezonie.

Cztery minuty później było już 2:0, a piękną zespołową akcję wykończył Gnabry. Minęło 60 sekund a Lewandowski popisał się ładną główką.

Tuż przed przerwą Polak skompletował hat-tricka.

Tym samym Polak zdobył już 35 bramek w sezonie, więc pobił swój dotychczasowy rekord strzelecki w jednym sezonie Bundesligi (34). Przed sobą ma kolejny rekord. W sezonie 1971/72 Gerd Mueller strzelił 40 goli w lidze.

Robert Lewandowski i Erling HaalandHaaland zastąpi Lewandowskiego w Bayernie? “Jest gotowy na kolejny krok w karierze”

Sytuacja w tabeli

Po 26 kolejkach Bundesligi Bayern prowadzi w tabeli z 61 punktami. Zespół Hansiego Flicka ma cztery punkty przewagi nad RB Lipsk, z którym zagra zaraz po przerwie na mecze reprezentacji. Do hitu w Bundeslidze dojdzie 3 kwietnia o 18:30. VfB Stuttgart zajmuje 8. miejsce w tabeli z 36 punktami.