A A+ A++

Harcerze z Lubelskiego wzięli udział w wyjątkowej grze terenowej, zorganizowanej przez augustowskich policjantów. Współpraca z różnymi służbami przyczyniła się do stworzenia nie tylko edukacyjnego, ale i pełnego emocji wydarzenia.

Interaktywna edukacja przez rywalizację

Wakacje to czas odpoczynku, ale także doskonała okazja do nauki poprzez zabawę. Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręgu Lubelskiego, którzy rozbili obóz na terenie Mikaszówki, mieli okazję uczestniczyć w grze terenowej pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Organizatorem wydarzenia byli policjanci z powiatu augustowskiego, wspierani przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów Lipowiec oraz Straży Granicznej w Płaskiej.

Różnorodne konkurencje i praktyczne wyzwania

Gra terenowa składała się z kilku konkurencji, w których uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktycznymi umiejętnościami. Młodzież zmagała się między innymi z zadaniami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczególnym wyzwaniem było ujawnianie śladów kryminalistycznych oraz pokonywanie elementów policyjnego toru przeszkód.

Współpraca służb dla wspólnego celu

W organizację wydarzenia zaangażowały się różne służby, co podkreśla wagę współpracy w kwestiach edukacji i bezpieczeństwa. Obecność przedstawicieli straży pożarnej, sanepidu oraz straży granicznej wzbogaciła wydarzenie o dodatkowe elementy edukacyjne, pokazując młodzieży różnorodność i znaczenie pracy tych służb. Głównym celem przedsięwzięcia była nauka poprzez rywalizację i zabawę, co udało się osiągnąć dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników i organizatorów.

Takie inicjatywy, jak „Bezpieczne wakacje”, pokazują, że edukacja nie musi być nudna. Dzięki interaktywnym formom nauki młodzież nie tylko zdobywa wiedzę, ale również rozwija umiejętności praktyczne, które mogą okazać się nieocenione w przyszłości.

Na podst. Policja Augustów

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrawie 85 proc. Polaków uważa fentanyl za szkodliwy
Następny artykułNBA: Dalsze szczegóły wymiany Mikala Bridgesa. Kolejni zawodnicy zmienią kluby