A A+ A++

Trwa rekrutacja ochotników, którzy będą obserwować jezioro Loch Ness w poszukiwaniu słynnego potwora. O pomoc poproszeni zostali również eksperci NASA i naukowcy z całego świata – mówiąc krótko, zrobiło się poważnie!

Czy Nessie to tylko wytwór popkultury? Kolejne ekspedycje poszukiwawcze chcą udowodnić, że nie
/materiały prasowe

Centrum Loch Ness działające w hrabstwie Highlands zwróciło się do badaczy NASA oraz innych naukowców i uniwersytetów o “udostępnienie swojej wiedzy specjalistycznej w nowym poszukiwaniu potwora”. Przypomnijmy, że zorganizowana w ubiegłym roku jedna z największych akcji tego typu zakończyła się wykryciem przez hydrofon głośnych podwodnych dźwięków i kilku “potencjalnych obserwacji”.

Organizatorzy mają więc zamiar kuć żelazo, póki gorące i z okazji  90. rocznicy pierwszej zorganizowanej obserwacji powierzchniowej Loch Ness, czyli wyprawy Edwarda Mountaina, ogłaszają kolejne poszukiwanie Nessie, które zostanie przeprowadzone w dniach 30 maja-2 czerwca. Co prawda badania te nie przyniosły jednoznacznych odpowiedzi, a wiarygodność ekspedycji znacznie obniża sposób uzyskania danych, tzn. organizator wyprawy zatrudnił ponad 20 osób, w większości bezrobotnych, którym obiecano premie za każde nowe zdjęcie mające Nessie – nietrudno więc wyobrazić sobie ich kreatywność. 

Kolejne poszukiwanie potwora z Loch Ness

Niemniej, zainspirowała kolejne pokolenia odkrywców, a od tego wydarzenia z 1934 r. oficjalnie zanotowano 1156 “obserwacji” potwora z Loch Ness i zorganizowano wiele ekspedycji. Co będzie wyróżniać tę najnowszą? Centrum Loch Ness rekrutuje ochotników nie tylko do osobistego obserwowania jeziora, ale i śledzenia go za pomocą kamer transmitujących wydarzenia na żywo, z których obraz zostanie udostępniony na stronie internetowej Visit Inverness Loch Ness.

Wszyscy zainteresowani zostaną poinstruowani, na co należy zwrócić uwagę i w jaki sposób zapisywać wszystkie swoje ustalenia, bo jezioro Loch Ness nie jest najłatwiejszym do obserwacji. Przejrzystość wody jest tu niska, co jest spowodowane dużą zawartością torfu w ziemi przylegającej do zbiornika, a do tego jest bardzo głęboki i w najgłębszym miejscu mierzy 226 metrów, przez co jest jeziorem o największej objętości w Szkocji.

Halo, NASA? Pomożecie szukać Nessie?

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozgrzewka przed kwalifikacjami