A A+ A++

Tradycją Dni Borów Tucholskich jest duża impreza muzyczna. Na tucholskiej scenie zagrało i zaśpiewało już wiele gwiazd. KULT, Oddział Zamknięty, Piasek, Bracia z Krzysztofem Cugowskim, Dżem czy Blue Cafe. Podczas tegorocznego święta na scenie w Miejskim Parku Rozrywki i Wypoczynku „Małpi gaj” (u zbiegu ulic Świeckiej i Przemysłowej w Tucholi) pojawią się dwie gwiazdy – Ania Dąbrowska i MEZO. Czekamy na Was w sobotę (13 lipca) o godz. 20.00.

Ania Dąbrowska (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Członkini Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio Video.
Za debiutancki album Samotność po zmierzchu (2004) zdobyła uznanie krytyki i publiczności. Na kolejnej płycie, Kilka historii na ten sam temat (2006), nawiązała do tradycji polskiej muzyki lat 60., co kontynuowała na kolejnych dwóch krążkach. Wydała łącznie sześć albumów studyjnych, z których pięć trafiło na pierwsze miejsce listy sprzedaży w Polsce i uzyskało status platynowych; Dla naiwnych marzycieli zdobył status podwójnie platynowej płyty. Do 2011 łączna sprzedaż jej płyt w Polsce przekroczyła liczbę 250 tys. egzemplarzy.
Laureatka dziewięciu Fryderyków (nominowana 34 razy).

Mezo, dawniej Lajner i Mejger, właśc. Jacek Leszek Mejer (ur. 1 lipca 1982 w Poznaniu) – polski raper, autor tekstów, dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna.
Współpracował z takimi wykonawcami, jak Ascetoholix, Slums Attack, Owal/Emcedwa, DJ Decks, Liber, Duże Pe, IGS, Sylwia Przybysz, Grupa Operacyjna, czy Pięć Dwa.
Laureat nagród Eska Music, VIVA Comet i Superjedynki. Dwukrotnie nominowany do Fryderyka.

Komentarze

comments

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułХотів зробити фото: у Південній Африці туриста на смерть затоптали слони
Następny artykułPolska klęska. “Dotrwanie do napisów końcowych jest dużym wyzwaniem”