Brazylijski pomocnik Guilherme pokazał się z niezłej strony w meczu ligi chińskiej. Były piłkarz Legii Warszawa obecnie reprezentuje barwy Guangzhou City i zapewnił swojej drużynie remis w derbowym starciu z Guangzhou FC.

30-latek pojawił się dziś na boisku w 62. minucie, gdy jego drużyna przegrywała 2-3 i już sześć minut później wpisał się na listę strzelców po całkiem ładnym strzale z linii szesnastki (od 1:23:30).

Dla dobrze wspominanego w stolicy Polski piłkarza było to trzecie trafienie w ósmym meczu po przenosinach do chińskiej ekstraklasy. Na koncie ma też dwie asysty. Bramka ta stanowi dla niego swego rodzaju rehabilitację w oczach kibiców, bowiem w poprzedniej kolejce zmarnował rzut karny w meczu z Henan Songshan Longmen i jego drużyna zremisowała 1-1, zamiast wygrać 2-1.

Guangzhou City, w którym występuje między innymi Moussa Dembele, to już piąty klub Guilherme po opuszczeniu Legii Warszawa w styczniu 2018 roku. Wcześniej grał dla Benevento, Malatyasporu, Trabzonsporu i Goztepe.