A A+ A++

Prace nad dodatkiem do GTA 5, który miał skupiać się na Trevorze Philipsie, zostały zatrzymane przez sukces GTA Online. Były pracownik studia Rockstar Games opowiedział więcej o tej sytuacji.

Źródło fot. Rockstar Games

i

Kilka lat temu dowiedzieliśmy się, że hitowe GTA V miało otrzymać trzy DLC – jedno z nich miało skupiać się na ekscentrycznym Trevorze Phillipsie. Jednak plany Rockstara uległy zmianie, a to z uwagi na gigantyczny sukces GTA Online, który skłonił twórców do porzucenia prac nad wspomnianym rozszerzeniem.

Więcej o tej sytuacji opowiedział niedawno Joe Rubino, który pracował przy owym dodatku, a przy „podstawce” pełnił rolę operatora przerywników i starszego artysty kamery (z Rockstar Games odszedł w 2016 roku). Deweloper powiedział twórcy kanału SanInPlay w serwisie YouTube, że opracowywane DLC o Trevorze było „wystrzałowe”, ale ostatecznie zostało porzucone na rzecz rozwoju GTA Online.

To było naprawdę bardzo dobre (tj. omawiany dodatek – dop. red.), ale wiesz, co się stało – GTA Online stało się dojną krową, ludziom bardzo się ono spodobało i ciężko było oczekiwać, że DLC odniosłoby większy sukces. Patrząc wstecz, myślę, że mogliśmy zrobić jedno i drugie – podsumował Rubino.

Co ciekawe, były pracownik Rockstara ujawnił, że prace nad dodatkiem były ukończone w „mniej więcej połowie”. Jednak włodarze firmy ostatecznie zdecydowali się zatrzymać produkcję rozszerzenia, co trochę rozczarowało dewelopera, jak sam podkreślił w dyskusji, którą obejrzycie poniżej.

Warto zaznaczyć, że wówczas „Gwiazdy Rocka” zajmowały się także Red Dead Redemption 2. Rubino powiedział, że po wypuszczeniu GTA V spora część zespołu została przekierowana właśnie do tego projektu, zostawiając tylko nielicznych deweloperów przy DLC.

Nie da się ukryć, że wielu z nas z chęcią pokierowałoby Trevorem w poświęconym mu dodatku. Wiele osób zapewne przyjęłoby z otwartymi ramionami jakieś nawiązanie do tego lubianego bohatera w nadchodzącym GTA VI, nad którym prace idą pełną parą. Ta odsłona kultowej serii ma zadebiutować w przyszłym roku.

  1. Rockstar Games – oficjalna strona

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMinisterstwo Spraw Zagranicznych czy Ministerstwo Wojny?
Następny artykułTrendy wśród tegorocznych maturzystów: studia czy rynek pracy?