A A+ A++

W Obrowie doszło do poważnego wypadku drogowego, którego przyczyną było najprawdopodobniej wystrzelenie opony. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem uderzył w ogrodzenie, a następnie dachował. Pasażer wypadł z samochodu, odniósł obrażenia i został przetransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę 9 czerwca w godzinach południowych, w miejscowości Obrów (gmina Kiełczygłów). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 25-letni mieszkaniec Ksawerowa, kierujący Toyotą Yaris, stracił panowanie nad pojazdem na prostym odcinku drogi. Powodem był wystrzał przedniej prawej opony. W wyniku tego samochód uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Pasażer, 23-letni mężczyzna, wypadł z pojazdu podczas dachowania i doznał obrażeń. Po udzieleniu wstępnej pomocy przedmedycznej, poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia i ustalili, że obaj byli trzeźwi.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie przeprowadzili szczegółowe oględziny toyoty, miejsca wypadku oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Obecnie trwają dalsze czynności wyjaśniające dokładne okoliczności wypadku.

Apel do Kierowców

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Regularne kontrolowanie stanu technicznego pojazdów, w tym opon, może zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom. Wypadki takie jak ten przypominają, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

To wydarzenie jest kolejnym przypomnieniem o konieczności zachowania czujności na drodze oraz regularnego serwisowania pojazdów. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo i przestrzegajmy przepisów, aby uniknąć takich tragicznych zdarzeń w przyszłości.

źródło i fot.: KPP Pajęczno

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSondażowe wyniki: KO wygrywa eurowybory 2024 w Polsce! Jak jest w Łódzkiem?
Następny artykułDwa mandaty dla Lubelszczyzny w wyborach do parlamentu europejskiego 2024. Po jednym dla Koalicji Obywatelskiej i PiS