A A+ A++

Prokuratura Okręgowa nie podaje szczegółów, ze względu na dobro pokrzywdzonych. Z informacji prokurator Bałazy dowiadujemy się, że przestępstwa polegały na udostępnianiu na publicznych kontach portalu internetowego Facebook.com „wyroków”, dotyczących osób pełniących funkcje publiczne, grożąc im konfiskatą mienia, zakazem pełnienia tych funkcji, zakazem pracy w urzędach państwowych i dożywotnim pozbawieniem praw publicznych. Niektóre z „wyroków” dotyczyły pozbawienia życia poprzez wykonanie kary śmierci. Groźby te wzbudziły u pokrzywdzonych uzasadnioną obawę, iż zostaną spełnione. Jeden z tych z czynów zabronionych, oprócz gróźb karalnych, dotyczy również publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni poprzez udanie się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, by tam wykonać taki „wyrok”.

Podejrzany Robert P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Zastosowano wobec niego dozór Policji z obowiązkiem stawiennictwa 4 razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, zakaz intencjonalnego zbliżania się do pokrzywdzonych oraz miejsc ich zamieszkania na odległość mniejszą niż 100 metrów.

“Nawoływanie do popełnienia zbrodni”
W toku postępowania inna podejrzana dostała zarzut udostępnienia na publicznych kontach portalu Facebook „wyroku”, dotyczącego osoby pełniącej funkcję publiczną, której grożono wykonaniem kary śmierci. Jak precyzuje prokurator Bałazy, “doszło również do publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni poprzez udanie się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, by tam wykonać taki „wyrok”, tj. o czyn z art. 255 § 2 k.k. w zb. z art. 190 § 1 k.k. Zarzut usłyszała Marzanna G., która nie przyznała się do popełnienia zarzucanego czynu. Dostała dozór Policji i musi stawiać się 2 razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie. Nie może kontaktować się ani zbliżać do pokrzywdzonych oraz miejsc ich zamieszkania na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAmazon: ponad 25000 stałych miejsc pracy i dalszy rozwój w Polsce
Następny artykułMarketing usług – jak sprzedać to, czego nie da się dotknąć?