Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec okazały się bezkonkurencyjne w turnieju rozgrywanym w Mielcu. Druga lokata przypadła Częstochowiance Częstochowa, a na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Poznania i Sosnowca.

W miniony weekend zespoły z I ligi kobiet miały okazję sprawdzić swoją formę przed początkiem rozgrywek w turnieju rozgrywanym w Mielcu. Obok Stali, która była gospodarzem zmagań, w zawodach udział wzięły także ENEA Energetyk Poznań, Asotra Płomień Sosnowiec oraz Częstochowianka Częstochowa.

Podopieczne Przemysława Michalczyka okazały się niegościnne dla przeciwniczek, bowiem wszystkie mecze wygrały. Jedynie Częstochowianka była w stanie urwać im jednego seta. Pozostałe zespoły przegrały z gospodyniami po 0:3, jedynie w jednej odsłonie nawiązując z nimi wyrównaną walkę.

Na drugim stopniu podium uplasowała się Częstochowianka, a kluczowe dla niej było wygranie meczu z Płomieniem. Siatkarki spod Jasnej Góry prowadziły już 2:1, ale dopiero w tie-breaku zdołały przypieczętować zwycięstwo. Z kolei starcie z rywalkami z Wielkopolski miały pod kontrolą niemal od początku do końca, pewnie triumfując 3:0.

Podopieczne Marcina Patyka musiały zadowolić się walką o trzecią pozycję z zespołem z Sosnowca. Porażki obu ekip ze Stalą i Częstochowianką oznaczały, że wygrany tego meczu zajmie trzecią lokatę. Okazały się nim zawodniczki Energetyka, które w dwóch setach nie dały szans przeciwniczkom, a tylko drugiego rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero po walce na przewagi.