A A+ A++

Miasto Rybnik stara się o rządowe dofinansowanie na kompleksowy remont nawierzchni ulicy Górnośląskiej w dzielnicy Niedobczyce. Chodzi o odcinek od granicy miasta do mostu na rzece Nacynie (w rejonie skrzyżowania z ul. Józefa Rymera).

Możliwości uzyskania takiego dofinansowania daje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, w ramach którego Wojewoda Śląski ogłosił nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie na rok 2024.

Szacunkowa wartość rybnickiego projektu to ok. 2 mln zł.

Decyzja o przyznaniu środków nastąpi najprawdopodobniej po wakacjach. Potem zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy remontu. Szacujemy, że w zależności od terminu rozstrzygnięcia przetargu roboty remontowe będą mogły rozpocząć się wiosną 2025 roku.

Póki co stan nawierzchni ulicy Górnośląskiej poprawiany jest przez pracowników Rybnickich Służb Komunalnych, w ramach tymczasowych utrzymaniowych prac naprawczych. W najbliższych dniach kontynuowany będzie remont nawierzchni emulsją i grysem – prace te pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa i względnego komfortu użytkowników odcinka ul. Górnośląskiej, do czasu uzyskania decyzji o ewentualnym uzyskaniu dofinansowania.

Co, jeśli zapadnie negatywna decyzja w sprawie dofinansowania? Wtedy Rybnickie Służby Komunalne w ramach bieżącej działalności rozpoczną wymianę nawierzchni, dzieląc prace na poszczególne odcinki.

źródło:UM Rybnik

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDuże ułatwienie dla klientów Biedronki. Sieć uruchomiła… linię autobusową
Następny artykułPowstrzymać Rosję za wszelką cenę