A A+ A++

W sobotę (27 marca) do gorlickiej komendy zgłosiła się 66-letnia mieszkanka Gorlic, która została oszukana inwestując w kryptowaluty.

Gorliczanka w styczniu zainteresowała się inwestycją w kryptowaluty, znalazła stronę pośrednika i zostawiła swoje dane. Następnego dnia z kobietą skontaktował się przedstawiciel firmy, który zachwalał możliwości, jakie niesie ze sobą inwestycja w kryptowaluty, przekonując, że nie można stracić, a jedynie zyskać.

To dzięki Tobie moja historia może zakończyć się pozytywnie.  Potrzebuję wsparcia na opłacenie kosztownego leku. Dziękuję z całego serca! — Katarzyna Pater

Pierwsza wpłata inwestycyjna była stosunkowo niewielka, bo kobieta przelała 850 złotych. Dodatkowo pośrednik zaproponował jej zainstalowanie aplikacji, dzięki której dużo sprawniej miała się odbywać obsługa inwestycji, ale jak się potem okazało, równocześnie firma uzyskała dostęp do telefonu kobiety.

Po jakimś czasie na konto gorliczanki wróciło nieco ponad 300 złotych, jako zysk z inwestycji, a 850 zł nadal było „w obrocie”. Co kilka dni kobieta odbierała telefon od przedstawiciela firmy, który namawiał ją do zainwestowania większej sumy, ale 66-latka odmawiała, mówiąc, że regularny zysk na poziomie około 300 zł ją satysfakcjonuje.

Kiedy pieniądze przestały spływać na konto, kobieta sama zaczęła dzwonić do firmy pośredniczącej, ale za każdym razem była zbywana problemami z zaksięgowaniem wpłaty.

Niestety na tym się nie skończyło, bo okazało się, że z konta gorliczanki zniknęło cztery tysiące złotych, a dodatkowo na dane kobiety została zaciągnięta pożyczka w wysokości 40 tysięcy złotych – relacjonuje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Przypominamy, że inwestycje w kryptowaluty, a także na rynku Forex co do zasady są legalne, ale oszuści wykorzystując fałszywe serwisy internetowe, podszywają się pod pośredników i oferują ułatwienia w inwestowaniu.

Przestępcy nakłaniają potencjalnych pokrzywdzonych do zainwestowania pieniędzy, obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Proponują pomoc przy inwestowaniu, dlatego policjanci zalecają wysoką ostrożność przed podjęciem decyzji o przeznaczeniu pieniędzy na taki cel.

Wyłudzeń dokonują osoby, które podają się za tzw. „brokerów” inwestycyjnych – pracowników firm pośrednictwa i doradztwa inwestycyjnego. Firmy te reklamują swoje usługi w mediach społecznościowych, serwisach internetowych oraz aplikacjach mobilnych.

Jeśli prze … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł2694 zakażenia w woj. śląskim. Najwięcej w Sosnowcu i w Katowicach
Następny artykułSzczepienia policjantów w powiecie Sandomierskiem