A A+ A++

Na rynku dostępnych jest wiele repelentów odstraszających komary i kleszcze. Główny Inspektor Sanitarny wskazuje, na co zwracać uwagę przy wyborze środka biobójczego.

Czym są repelenty?

Repelenty, czyli inaczej środki biobójcze do odstraszania komarów i kleszczy, dostępne są na rynku w wielu formach. Najpopularniejsze z nich to:

  • olejki
  • emulsje
  • aerozole
  • płyny.

Coraz częściej można spotkać w sklepach także środki odstraszające w postaci plastrów czy bransoletek zawierających olejki eteryczne.

Jak wskazuje GIS, są to ważne środki ochrony przez niektórymi owadami, jednak muszą być one stosowane z rozwagą oraz spełniać określone przepisy prawne, aby ich stosowanie było zarówno skuteczne, jak i bezpieczne. 

Jakie środki biobójcze wybrać?

W sprzedaży mogą być obecne tylko te produkty biobójcze, które posiadają specjalne pozwolenie oraz zostały wpisane do Wykazu Produktów Biobójczych. Tylko one mają udowodnione działanie odstraszające owady i są bezpieczne dla użytkowników. Wykaz dostępny jest na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

GIS ostrzega, aby szczególnie zachować ostrożność przy zakupach przez Internet czy z nieoficjalnych kanałów dystrybucji. Repelenty, które nie posiadają pozwolenia, mogą stwarzać nawet zagrożenie dla zdrowia. Ponadto, wszystkie produkty biobójcze należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKupiliśmy jedne z najdroższych jagodzianek w Polsce. Czy warto są swojej ceny?
Następny artykułStrażacy w akcji. Ulewa spowodowała podtopienia (ZDJĘCIA)