Głodni gry i bramek

Opublikowano 19 lutego 2021, autor: Piotr Piotrowski

W pierwszym zimowym sparingu grający w okręgówce Promień Żary pokonał czwartoligową Koronę Kożuchów 4:3. W szeregach żaran zadebiutowało aż pięciu juniorów.

Bramki dla żaran zdobyli: Rafał Rogalski (w 27. minucie), Marek Wolak (w 65. min  karny) oraz dwie – Jakub Księżniak (82 i 89. min). Spotkanie obfitowało w sytuacje strzeleckie. Promień trzykrotnie obejmował prowadzenie, ale popełniał sporo błędów w obronie, przez co Korona potrafiła wyrównać. Zwycięskiego gola Księżniak zdobył na minutę przed końcem meczu.  – W kontekście awansu do IV ligi, bardzo zależało nam na sparingpartnerach z wyższej ligi – mówi Łukasz Czyżyk, trener Promienia. – Po przedłużającym się boiskowym lockdownie piłkarze byli bardzo spragnieni takich gier, żeby nie powiedzieć, wygłodniali. Z racji absencji kilku podstawowych piłkarzy, szansę otrzymało pięciu juniorów, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i są brani pod uwagę do gry w pierwszym zespole.

Po odejściu Dominika Nikoliszyna i Macieja Kocjana, działacze Promienia szukają wzmocnień w linii defensywy.   – Rozmawiamy z dwoma zawodnikami, którzy powinni załatać ubytki w obronie – dodaje Ł. Czyżyk.

W najbliższą sobotę, 20 lutego Promień zagra kolejny mecz sparingowy. Tym razem na żarskim „Okrąglaku” przy ul. Zwycięzców jego rywalem będzie Stal Chocianów (godz. 15.00). W kolejce czeka Piast Iłowa (27 lutego).