W październiku zeszłego roku reprezentacja Hiszpanii zapewniła sobie udział w Euro 2024 w Niemczech. W tym roku drużyna prowadzona przez Luisa de la Fuente rozpoczęła przygotowania do tej imprezy. W marcu rozegrała dwa mecze kontrolne – z Kolumbią (0:1) i Brazylią (3:3). W czerwcu także wystąpiła w dwóch spotkaniach towarzyskich, w których spisała się znakomicie. Najpierw pokonała Andorę 5:0, a następnie ograła Irlandię Północną.

Hiszpania rozbiła Irlandię Północną. Przed moment pachniało sensacją

Mecz na stadionie Estadi Mallorca Son Moix rozpoczął się od sensacyjnego gola dla Irlandii Północnej. W drugiej minucie zdobył go Daniel Ballard. 24-letni obrońca Sunderlandu strzelił bramkę po stałym fragmencie gry. Radość drużyny prowadzonej przez Michaela O’Neilla nie trwała jednak zbyt długo.

W 12. minucie wyrównał Pedri. Pomocnik FC Barcelony popisał się kapitalnym strzałem z dystansu. Sześć minut później prowadzenie dla reprezentacji Hiszpanii zdobył Alvaro Morata po podaniu Jesusa Navasa. Taki wynik jednak nie dawał satysfakcji Hiszpanom. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Pedri oraz Fabian Ruiz.

Po zmianie stron Hiszpanie nie zwalniali tempa, a na bramkę Irlandii Północnej sunęły kolejne akcje. W 50. minucie Nico Williams stanął przed szansą na podwyższenie wyniku. Jego próbę z bliskiej odległości obronił stojący między słupkami Bailey Peacock-Farrell. W 60. minucie wynik spotkania na 5:1 ustalił Mikel Oyarzabal. Pomocnik Realu Sociedad po świetnej akcji Lamine Yamala na prawej stronie skierował piłkę do siatki.

Mecz z Irlandią Północną był ostatnim sprawdzianem dla reprezentacji Hiszpanii przed Euro 2024. Na tej imprezie ekipa z Półwyspu Iberyjskiego w grupie zmierzy się z Chorwacją (15.06, godz. 18:00), Włochami (20.06, godz. 21:00) i Albanią (24.06, godz. 21:00).