A A+ A++

Dla każdego z nas najlepsze konto może oznaczać coś innego. Dlatego tak ważne jest rozeznanie różnych ofert w oparciu o konkretne preferencje i indywidualne potrzeby. Łatwo dostępne w sieci rankingi mogą być pomocnym narzędziem w tym zadaniu.

Zanim jednak zanurzysz się w lawinie informacji i propozycji – zebraliśmy w przystępnej formie najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Przewodnik po najlepszych kontach bankowych dla Ciebie

Szukając najlepszego konta dla siebie – trzeba podejść do tematu maksymalnie wielowątkowego. Nie patrz wyłącznie na doraźne korzyści, jak zerowe opłaty za podstawowe usługi bankowe. Weź pod uwagę również i inne kwestie, które mogą być dla Ciebie korzystne w wyniku wyboru jednego banku nad innymi.

Zastanów się, czy być może dany bank dzięki prowadzeniu w nim konta jest w stanie zapewnić Ci w przyszłości najtańszy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, a jeśli planujesz swój rachunek traktować także jako formę lokowania oszczędności – również i to należy uwzględnić na tym etapie. Z taką wiedzą i dzięki rozeznaniu w swoich konkretnych potrzebach będziesz lepiej przygotowany do przeglądnięcia tego, co przewodnik po najlepszych kontach bankowych dla Ciebie będzie miał do zaproponowania.

Najlepsze konto bankowe na 2024 rok. Jak je wybrać?

Aby znaleźć najlepsze konto bankowe, trzeba brać pod uwagę wiele czynników, ale z całą pewnością kwestia opłat związanych z prowadzeniem rachunku jest jednym z tych kluczowych. Porównanie tychże na pewno pomoże Ci zawęzić wybór i doprowadzić do najkorzystniejszej decyzji.

Na jakie opłaty koniecznie należy zwrócić uwagę podczas szukania najlepszego konta bankowego dla siebie w 2024 roku?

 1. Prowizja za wypłatę z bankomatu – nie zawsze jest to za darmo.
 2. Opłata za prowadzenie konta – bywa darmowe, ale przy spełnieniu określonych warunków.
 3. Prowizja za przelewy – czasem bank narzuca opłatę za SMS kody niezbędne do autoryzacji.
 4. Opłata za użytkowanie karty debetowej – często wpływa na nią liczba lub kwota transakcji.

Analizując opłaty związane z prowadzeniem konta – zwracaj baczną uwagę na wszelkie gwiazdki, haczyki, małe druki. Pomoże Ci to uniknięcia niemiłych niespodzianek już po podpisaniu umowy.

Płacenie rachunków

Konta bankowe 2024. Gdzie znajdziesz najlepsze oferty?

Zastanawiasz się gdzie najtańszy kredyt gotówkowy możesz aktualnie znaleźć? Aby pomóc Ci w znalezieniu idealnych warunków – przygotowaliśmy mini ranking najtańszych kredytów gotówkowych 2024. Sprawdź, jak to wygląda aktualnie w wybranych placówkach bankowych!

Konto w banku na miarę potrzeb. W jakich bankach znajdziesz aktualnie ciekawe propozycje?

 • Konto Santander – 0 zł za kartę i konto przy spełnieniu warunków dot. płatności blikiem lub kartą za min. 300 zł/miesiąc.
 • VeloKonto – 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów, o ile wykonasz w skali miesiąca min. 5 płatności blikiem lub kartą.
 • Konto Millenium 360 – tutaj również, jeśli dokonasz w miesiącu min. 5 płatności kartą lub blikiem w skali miesiąca obowiązuje 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów oraz 0 zł za kartę.

Pamiętaj jednak, że każdą z tych ofert należy dokładnie sprawdzić przed podpisaniem umowy. Warunki ofert i promocji mogą się zmieniać nawet z dnia na dzień – w zależności od polityki banku, zachęcamy więc do pełnej analizy każdej promocji i oferty banku, która Cię zainteresuje.

Najlepsze konto bankowe w 2024: warunki, oferta

Choć do niedawna najważniejszym elementem sprawdzenia ofert banków było uwzględnienie przede wszystkim wysokości opłat – w 2024 roku lepszą tendencją jest poszukiwanie najlepszego konta pod kątem konkretnych ofert i warunków. Wynika to niejako z ewolucji marketingu banków, które to, aby przyciągnąć klienta, stosują różne „wabiki”.

Na jakie promocje bankowe możesz się natknąć szukając najlepszego konta?

 • Moneybacki,
 • zwroty pieniężne,
 • bonusy pieniężne,
 • karty podarunkowe.

Zwykle takie „prezenty” dostajesz przy spełnianiu konkretnych warunków – a najczęściej jest to powiązane z aktywnym korzystaniem z prowadzonego konta. O ile takie zachęty w teorii nie są złe, czasem może się okazać, że wybrane w ten sposób najlepsze konto jest obarczone „ukrytymi” opłatami, na które nie zwróciłeś uwagi – zwabiony promocją. Dlatego zawsze bacznie zwracaj uwagę na wszelkie warunki promocji, czy prowadzenia samego konta. Opłacalność danej promocji musi być przeanalizowana na „chłodno” a sama decyzja o banku – przemyślana i nigdy – spontaniczna.

Na co uważać wybierając najlepsze konto bankowe w 2024 roku?

W poszukiwaniu najlepszego konta miej oko nie tylko na opłaty, gwiazdki, czy warunki oferty. Powinna Cię także interesować dostępność do bankomatów, czy też – jakość obsługi klienta. Tutaj bardzo pomocną wiedzę możesz zyskać sprawdzając opinie innych użytkowników, którzy już prowadzą rachunek u konkretnego dostawcy usług finansowych. Im więcej pozytywnych opinii – tym oczywiście większa szansa na to, że i Ty jako klient danego banku będziesz zadowolony ze swojego wyboru.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBrzesko. Wziął 3 auta w leasing i przestał płacić. Wkroczyła policja
Następny artykułPowstanie komisja ds. analizy i zaopiniowania ofert kupna MKS Sandecja S.A.