A A+ A++

– Głosowanie na gdyński budżet obywatelski rozpoczęło się 7 czerwca i trwało do 21 czerwca. Projekty można było wybierać za pośrednictwem strony internetowej bo.gdynia.pl. W głosowaniu mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdyni, niezależnie od wieku – mówi Agata Grzegorczyk, rzeczniczka Urzędu Miasta Gdyni. – Można było zagłosować na maksymalnie trzy projekty dzielnicowe małe i trzy dzielnicowe duże w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy. Ponadto należało wskazać maksymalnie trzy projekty miejskie i trzy projekty w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego.

Najwięcej projektów dotyczyło Cisowej – 28, najmniej – Kamiennej Góry i Orłowa – po osiem.

Ponad 11 mln zł

W tegorocznej puli gdyńskiego BO do rozdysponowania było ponad 11 mln zł: na projekty miejskie trafi ponad 2 mln zł (w tym 1 mln na projekty KBO), a na dzielnicowe – ponad 9 mln.

W czwartek po południu Michał Guć, wiceprezydent Gdyni, ogłosił wyniki głosowania. Gdynianie oddali 24.836 głosów na projekty dzielnicowe i 23.941 na miejskie. W głosowaniu wzięły udział 25.532 osoby, czyli 11,24 proc. mieszkańców.

Najwyższą frekwencję – 26,61 proc. głosujących – osiągnięto na Babich Dołach i w tej dzielnicy w nagrodę zrealizowany zostanie dodatkowy duży projekt „Modernizacja schodów prowadzących przez las z osiedla przy ul. Ikara 20 do Klubu 43. Bazy Lotnictwa Marynarki Wojennej przy ul. Zielonej”.

Na drugim i trzecim miejscu rankingu frekwencji uplasowały się Chwarzno-Wiczlino (24,96 proc.) oraz Mały Kack (22,90 proc.). W tych dzielnicach zrealizowane zostaną dodatkowe projekty małe: „Bezpłatny kurs tańca towarzyskiego” oraz „ Joga w plenerze – w Parku Rodzinnym przy ul. Spokojnej”.

Najrzadziej głosowali mieszkańcy Chyloni (4,28 proc.).

Park i gra w gumę

Wśród projektów dzielnicowych w całym mieście najwięcej głosów – 1873 – otrzymał zwycięski projekt z Chwarzna-Wiczlina: „Edukacyjny park sportowy dla dzieci i młodzieży przy rondzie obok osiedla Chwarzno Polanki”. Wybrany do realizacji projekt dzielnicowy o największej wartości to „Edukacyjny park sportowy dla dzieci i młodzieży przy rondzie obok osiedla Chwarzno Polanki” (Chwarzno-Wiczlino; 952 tys. zł).

Najtańszy projekt dzielnicowy, który trafi do realizacji, to „Gra w gumę w formule zespołowej w otwartej przestrzeni miejskiej” (Śródmieście; 1700 zł).

Szczegółowe wyniki głosowania na stronie www.bo.gdynia.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDyrektorka zoo w Poznaniu: “Nie żałuję akcji odebrania pumy Nubii”
Następny artykułWielka wycinka lasów wokół letniej bazy świdnickiego Hufca ZHP. Harcerze szykują apel w obronie drzew