A A+ A++

Istnieją sposoby na przyspieszenie procesu odbioru bagażu z taśmy na lotnisku. Dzięki nim czas oczekiwania po lądowaniu możemy zmniejszyć do minimum. Przy następnym locie wypróbuj te sprawdzone patenty, a możliwe, że twój bagaż wyjedzie jako pierwszy.

Zobacz wideo Lotnisko w Katarze zachwyca. Przepych, drogie marki i… park

Moment odprawy ma znaczenie w szybkim odbiorze bagażu. Nie musisz się spieszyć

Zawsze warto przyjechać na lotnisko z minimum dwugodzinnym wyprzedzeniem. Oddanie toreb do luku bagażowego to jednak zupełnie inny temat. Są tacy, którzy tuż po otwarciu bramek odprawy już stoją w gotowości. Te osoby zapewne będą musiały po podróży długo oczekiwać na walizki. Pracownicy lotniska najczęściej pakują je do samolotu w kolejności oddania, jednak po wylądowaniu najpierw wyciągają te, które znajdują się na wierzchu. W myśl tej zasady im później nadamy bagaż, tym szybciej go odbierzemy. Niestety minusem tego patentu jest to, że później mamy zdecydowanie mniej czasu na przejście przez kontrolę bezpieczeństwa.

Sprawdzony trik pracownika lotniska na to, jak szybciej odebrać bagaż. Z tą naklejką bagaż może wyjechać wcześniej

Jeśli nie chcemy narażać się na stres związany z procedurami na lotnisku, możemy nasz ekwipunek nadać wcześniej. Metodą, którą polecają pracownicy, jest oznaczenie bagażu naklejką sygnalizującą, że przewozimy coś delikatnego i możliwego do uszkodzenia. Przymocowanie specjalnej czerwono-białej naklejki z napisem “fragile” do torby sprawi, że nie tylko będzie traktowana dużo delikatniej niż reszta, ale i zostanie zapakowana do samolotu pod sam koniec. W związku z tym jest szansa, że wyjedzie po podróży jako pierwsza.

Co jeszcze można zrobić, aby uniknąć przepychanki pod taśmą? Oryginalny bagaż to podstawa, żeby szybko go odebrać

Jeśli przyjrzymy się bagażom wyjeżdżającym na taśmie, zdecydowana większość wygląda niemal identycznie. Czarne torby należą chyba do najpopularniejszych. Wiele osób może pomyśleć, że to ich walizka i ściągnąć ją z taśmy. Kto nie sprawdzi dokładnie, czasem nawet zabiera ją do domu. Niestety nieuwaga wprowadza ogromne zamieszanie.

Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji, warto zadbać o charakterystyczny wygląd twojego ekwipunku. Intensywny, wyróżniający się kolor lub wielobarwny pokrowiec sprawi, że z daleka dojrzysz walizkę. Bardzo rzadko zdarza się, aby ktoś mógł pomylić ją ze swoją.

Ostatecznie, gdy każdy z powyższych sposobów zawiedzie, niektóre lotniska oferują podróżującym różnego rodzaju udogodnienia. Za dodatkową opłatą można wykupić szybszą odprawę toreb lub szybki odbiór bagażu z taśmy. Tym sposobem z pewnością maksymalnie skrócimy czas oczekiwania. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMama, tata i babcia rozkręcają Polish Hip-Hop Festival. Amerykański raper wystąpił z rodziną [GALERIA ZDJĘĆ NR 2]
Następny artykułNie ma drugiego takiego miejsca w Warszawie. Na schodkach pawilonów Azerowie, Kurdowie, Turcy i Hindusi