A A+ A++

Przed weekendem wyścigowym na torze Silverstone ekipa Alpine potwierdziła, że Gasly musi w swoim aucie wymienić zestaw akumulatorów oraz elektronikę sterująca. Już za samą wymianę tych podzespołów należy mu się przesunięcie o 20 pól, więc Francuz na pewno będzie rozpoczynał GP Wielkiej Brytanii z końca stawki, a jeżeli dojdzie do tego naruszenie przepisów parku zamkniętego, to z alei serwisowej.

W związku z tak dużym przesunięciem zespół postanowił wykorzystać okazję i wymienić w jego aucie cały układ napędowy, aby kierowca podreperował nieco stan swoich części zamiennych i ograniczył karne przesunięcia w dalszej części sezonu.

Gasly do tej pory korzystał z czwartego i ostatniego bezkarnego silnika spalinowego, układu turbosprężarki oraz MGU-K i MGU-H.

“Musieliśmy zmienić akumulatory” przyznawał Pierre Gasly w wywiadzie dla Canal+. “We wcześniejszej fazie sezonu mieliśmy drobne problemy z błędnie działającymi akumulatorami i dwa albo trzy razy pojawiały się ostrzeżenia. Musieliśmy więc je wymienić, co oznacza dla nas przesuniecie o 20 pozycji.”

“Korzystamy z okazji, aby dodać podzespoły silnikowe do naszej puli, gdyż i tak będziemy musieli startować z ostatniego pola.”

W związku z taką decyzją Alpine postanowiło również już podczas weekendu na Silverstone wypełnić wymogi regulaminu sportowego i po raz drugi w tym roku zaangażowało na piątkową sesję treningową kierowcę rezerwowego, Jacka Doohana.

Australijczyk na Silverstone poprowadzi bolid Pierre’a Gasly’ego. Wcześniej w Kanadzie pełnił takie obowiązki za Estebana Ocona.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJR HOLDING ASI S.A.: Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego inwestycji w CampusAI
Następny artykułNBA: Nowym graczem Warriors interesowały się inne kluby. To przesądziło o jego decyzji