A A+ A++

Garaże blaszane na zimę są w chwili obecnej najprostszym i najszybszym sposobem na zabezpieczenie auta przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Pamiętać należy jednak o tym, że blacha niestety nie chroni samochodu przed zimnymi temperaturami, dlatego też warto dodatkowo pomyśleć o ociepleniu.

Dlaczego warto?

Garaże blaszane są bardzo przydatnymi akcesoriami, które znajdują szerokie zastosowanie nie tylko jako garaż samochodowy, ale również jako praktyczny składzik albo szopka. Dzięki lekkiej i prostej konstrukcji nowy garaż blaszany można postawić dosłownie w kilka godzin. Olbrzymim atutem jest także modułowa konstrukcja. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można dodać specjalne drzwi, okna, czy też zmienić kąt nachylenia dachu. Największym atutem garaży blaszanych jest to, że dzięki nim można zabezpieczyć auto i różnorodne narzędzia ogrodnicze/budowlane nie tylko przed deszczem, ale również przed złodziejami.

Na co zwrócić uwagę wybierając garaż blaszany?

Wybierając garaże blaszane na zimę, należy wziąć pod uwagę oczywiście rozmiar pojazdu i sprzętu, który będzie w nim przechowywany. W dzisiejszych czasach standardem są garaże o wymiarach 3 metry szerokości i 5 metrów długości. Bardzo ważne jest także to, aby zwrócić uwagę na gatunek blachy oraz jakość całej konstrukcji. Najlepszym wyborem są oryginalne garaże od renomowanych producentów, które są wzmocnione specjalnymi profilami zamkniętymi pokrytymi blachą ocynkowaną. Jeżeli chodzi o samą grubość blachy, to w dzisiejszych czasach standardem jest 0,5 m. Grubość profili i kątowników wynosi z kolei 2 mm. Profile zamknięte są niezbędne przede wszystkim podczas inwestycji w garaże blaszane o większych rozmiarach.

Cena ma znaczenie

Osoby, które wybierając garaże blaszane na zimę zwracają uwagę oczywiście nie tylko na rozmiar, design i jakość wykonania, ale również na cenę. Standardowe garaże blaszane to wydatek około 1500 – 2000 zł. Mowa tutaj oczywiście o popularnych blaszakach wykonanych z blachy ocynkowanej ogniowo. Nieco droższym rozwiązaniem są garaże wykonane z blachy drewnopodobnej, które cenione są za walory estetyczne. Solidny garaż blaszany to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na sprawdzone rozwiązania od renomowanych producentów.

Jak ocieplić garaż na zimę?

Jak wspomniano we wstępie popularne blaszaki niestety nie chronią auta przed mrozem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w sezonie zimowym będzie w nim zimo, a w sezonie letnim gorąco. Aby rozwiązać ten problem warto postawić na dodatkowe ocieplenie. W dzisiejszych czasach większość osób stawia na zwykły styropian o grubości minimum 3 cm. Aby garaż blaszany prezentował się estetycznie, od środka warto postawić także na płyty kartonowo-gipsowe.

Opracowanie: https://www.maritom.pl/

Jakie firany wybrać? Gdzie je kupić w Poznaniu?

Pozornie błaha kwestia wyboru firan przy wyposażaniu wnętrz, jest w naszych rodzinach często bardzo sporna. Jaki rodzaj tkaniny?…

Płyta fundamentowa – na czym polega jej fenomen?

Budujesz dom swoich marzeń i zależy Ci na tym, aby był postawiony w krótkim, zadowalającym czasie? A może działka, jaka przypadła…

eco partner Czego jeszcze nie wiesz na temat ogrzewania elektrycznego na podczerwień?

Temat ogrzewania to z pewnością jeden z najbardziej gorących tematów w każdej polskiej rodzinie, która posiada spory dom. Gdy zaczyna…

Instalacja fotowoltaiczna – sprawdź, czy się opłaca!

Wykorzystanie energii słonecznej stało się w Polsce niezwykle popularne. Instalacje fotowoltaiczne to sposób na zmniejszenie opłat za…

Pokój dziecięcy dla chłopca – inspiracje

Prawie każde dziecko marzy o tym, żeby jego pokój był wyjątkowy. Dotyczy to także chłopców. Jak stworzyć ciekawe pomieszczenie?…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZaginęła 14-latka z Legionowa. Policja prosi o pomoc
Następny artykułFundusze europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej – subregion ełcki