Ze znakomitej strony po raz kolejny pokazał się Przemysław Frankowski w lidze francuskiej. W piątek jego klub RC Lens zremisował u siebie 2:2 z Angers, a polski pomocnik miał udział przy obu golach.

Eric Abidal pod wrażeniem Polaka. “On może być, tak jak Lewandowski, przykładem dla młodych piłkarzy”

Arkadiusz Milik zabrał głos ws. Lewandowskiego i Złotej Piłki

W pierwszej połowie zespół gospodarzy nie był w stanie strzelić ani jednej bramki, za to Angers w 40. minucie wyszło na prowadzenie po trafieniu Soufiane’a Boufala. Po przerwie piłkarze Francka Haise wzięli się do pracy. Najpierw gola strzelił Gael Kakuta. W tej akcji asystę drugiego stopnia zanotował Przemysław Frankowski. Zaledwie siedem minut później RC Lens cieszyło się z kolejnego gola. Tym razem polski piłkarz wpadł w pole karne i idealnie z lewej strony zacentrował na nogę Floriana Sotoki, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W 70. minucie Romain Thomas wyrównał na 2:2 i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Frankowski znakomicie spisuje się w tegorocznym sezonie Ligue 1. Odkąd Polak zamienił Chicago Fire na RC Lens w 15 ligowym meczach ma na koncie już cztery gole i cztery asysty, czyli dokładnie tyle samo, ile razem zdobyli Neymar i Leo Messi w PSG. Brazylijczyk w dziewięciu spotkaniach ma na koncie po trzy bramki i trzy asysty, a Argentyńczyk w sześciu ligowych meczach uzbierał zaledwie jedną bramkę i jedną asystę.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Francuskie media chwalą Frankowskiego. “Zadomowił się w Lens”

Świetna postawa Frankowskiego z Angers została zauważona przez francuskie media, od których reprezentant Polski zebrał pochlebne recenzje. Portal le11hdf.fr ocenił piłkarza na “5,5” w skali 1-10 i była to jedna z najwyższych not w zespole. Tylko dwóch graczy RC Lens zostało ocenionych lepiej. “Polak zadomowił się w Lens” – napisali krótko dziennikarze.

Na wyższą notę Frankowski zasłużył w “L’Equipe”, który dał mu “6”. Natomiast francuski oddział Eurosportu docenił asystę Polaka. “Lens wyszło na prowadzenie dzięki Florianowi Sotoce, który uprzedził rywala przy bliskim słupku po doskonałym podaniu Przemysława Frankowskiego” – podkreślono w podsumowaniu pomeczowym.

Xavi, nowy trener FC BarcelonaFC Barcelona ma transferowy priorytet. “Długi czas klub działał w tajemnicy”

Po 15 kolejkach Ligue 1 klub Polaka zajmuje wysokie 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. W następnej serii gier RC Lens zagra na wyjeździe z Clermont.