RC Lens udanie rozpoczęło nowy sezon Ligue 1. Drużyna, której zawodnikami są Przemysław Frankowski, Adam Buksa i Łukasz Poręba, w pierwszych dwóch meczach wywalczyła cztery punkty i zajmuje wysokie, szóste miejsce w tabeli. W niedzielę Lens zremisowało na wyjeździe 0:0 z Ajaccio, a jednym z najlepszych piłkarzy na boisku był Frankowski, który ma niepodważalne miejsce na prawej stronie pomocy.

Lewandowski czy Messi? Pytamy kibiców w Barcelonie. Miażdżąca różnica

Przemysław Frankowski w jedenastce kolejki Ligue 1. Francuzi chwalą Polaka

Zdaniem “L’Equipe” reprezentant Polski wyróżnił się na tle pozostałych graczy i zasłużył na wysoką ocenę. Przyznano mu “7” w skali 1-10, najwyższą ze wszystkich obecnych na boisku. “Trzy strzały, dwa kluczowe podania, dziewiętnaście podań w ostatniej tercji boiska (najwięcej w meczu)” – napisano w uzasadnieniu.

Ruch stracił zwycięstwo i fotel lidera w ostatniej minucie

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na tym pochwały dla Frankowskiego się nie kończą. “L’Equipe” umieściło go także w najlepszej jedenastce kolejki. Pomocnik RC Lens znalazł się tam m.in. u boku Neymara, który rozegrał kapitalne spotkanie przeciwko Montpellier. Brazylijczyk strzelił dwa gole, a jego PSG wygrało 5:2. Doceniono także m.in. bramkarza Nantes Albana Lafonta, czy defensora beniaminka ligi, Juliana Jeanviera z AJ Auxerre.

Liderem Ligue 1 z kompletem punktów jest Paris Saint-Germain. Na drugim miejscu plasuje się LOSC Lille, a podium uzupełnia Olympique Marsylia, którego graczem jest Arkadiusz Milik. Napastnik, w przeciwieństwie do Przemysława Frankowskiego, został bardzo krytycznie oceniony za swój ostatni występ przez francuskie media. Marsylia zremisowała 1:1 z Stade Brestois, a Milik zagrał 69. minut i wyróżnił się tylko obejrzeniem żółtej kartki za uderzenie rywala łokciem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Nicola ZalewskiNicola Zalewski wśród 60 najlepszych młodzieżowców świata w “Golden Boy”