A A+ A++

„Od początku sierpnia wykryto 130 przypadków ptasiej grypy i ognisk wśród dzikiej fauny lub w gospodarstwach hodowlanych w Europie, zwłaszcza nad Morzem, Północnym i nad Bałtykiem, w tym w trzech niemieckich ośrodkach hodowli” — stwierdza komunikat resortu rolnictwa i żywności.

Jednocześnie w Holandii wprowadzono oddzielenie wszystkich profesjonalnych ośrodków hodowli po wykryciu ogniska na fermie kur niosek. We Włoszech stwierdzono od 19 października 6 ognisk wirusa w hodowli indyków w regionie Werony. W tym kontekście i wraz z ryzykownym okresem migracji ptaków Francja podwyższa czujność po stwierdzeniu od 10 września 3 ognisk wirusa w Ardenach i Aisne mających chyba związek z ogniskiem w Belgii. Według Dziennika Urzędowego, w Niemczech potwierdzono 45 przypadków, 6 w Holandii.

Czytaj więcej

W związku z przyspieszeniem epizootii w Europie zarządzono dla prawie 6 tys. gmin we Francji, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża Atlantyku i w basenie Rodanu, w pobliżu stref wilgotnych, gdzie odpoczywają ptaki migrujące, zamknięcie drobiu w halach i zakrycie podwórek siatką, zakaz organizowania spotkań z udziałem drobiu, zwiększenie kontroli transportu, zakaz organizowania konkursów z udziałem gołębi pocztowych do 31 marca, obowiązek szczepień ptaków w ogrodach zoologicznych, jeśli nie można ich zamknąć lub osłonić siatką. Do tego dochodzi codzienna kontrola sanitarna wszystkich gospodarstw.

„Dynamika rozchodzenia się wirusa w korytarzach migracji pta … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProsty silnik i niezłe wyposażenie – recepta na sukces? Oto Hyundai Bayon
Następny artykułFilm Disneya ma zostać ocenzurowany. Dlaczego?