A A+ A++

Liczba wyświetleń: 108

Modele prognostyczne pokazują, że wysokie temperatury utrzymają się we Francji na początku sierpnia. Druga co do wielkości gospodarka Europy przeżywa tego lata rekordową falę upałów, która doprowadziła do zmniejszenia produkcji energii jądrowej.

Francja już ograniczyła produkcję energii jądrowej podczas rekordowej fali upałów, a teraz planuje się jeszcze więcej cięć w związku z kryzysem energetycznym.

Electricite de France SA (EDF), francuska firma, powiedziała, że ​​elektrownie jądrowe nad Rodanem i Garonną ograniczą wytwarzanie energii, ponieważ przedłużające się fale upałów sprawią, że woda będzie zbyt gorąca, aby krążyć przez skraplacze i zrzucać ją z powrotem do cieków wodnych.

Zgodnie z francuskimi przepisami EDF musi ograniczyć lub wstrzymać produkcję energii jądrowej, gdy temperatura wody w rzekach osiągną określone progi, aby woda używana do chłodzenia elektrowni nie szkodziła środowisku, spływając z powrotem do cieków wodnych.

W okresie letnim w różnych porach wprowadzano ograniczenia. Według dokumentu najnowsze ostrzeżenia obejmują ograniczenia w zakładzie St. Albans od soboty. Elektrownia będzie działać z minimalną mocą 700 megawatów, podczas gdy całkowita moc wyniesie około 2600 megawatów. Cięcia są również prawdopodobne w zakładzie w Tricastinie, gdzie dwie jednostki będą działać o mocy co najmniej 400 megawatów.

Francja, największy producent energii jądrowej na kontynencie, jest zwykle eksporterem netto energii elektrycznej wśród państw członkowskich UE, ale teraz importuje energię elektryczną, ponieważ jej produkcja tego lata będzie najniższa od ponad trzech dekad. Przyczyną spadku energetyki jądrowej są elektrownie zamknięte z powodu remontów i przeglądów.

W poniedziałek moc reaktorów jądrowych we Francji wynosiła około 44%. Dane Bloomberga pokazały, że dwa reaktory zostały ponownie uruchomione na początku tego tygodnia, zwiększając w środę moc reaktora jądrowego do 49%.

Cięcia w produkcji energii jądrowej spowodowały wzrost cen energii elektrycznej do niemal rekordowych poziomów we Francji i krajach sąsiednich, takich jak Wielka Brytania i Niemcy.

Problem z wytwarzaniem energii we Francji pojawia się w czasie, gdy Europa stoi w obliczu największego od dziesięcioleci niedoboru mocy. W zeszłym tygodniu Rosja ograniczyła dostawy gazu ziemnego Nord Stream 1 do zaledwie 20% przepustowości, budząc obawy przed przedłużającym się kryzysem energetycznym do 2023 roku.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

TAGI: Elektrownia atomowa, Energetyka, Francja

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWielkie ciary, a potem stres! Lewandowski mógł zaliczyć głośną “wpadkę”
Następny artykułKościelisko zabłyśnie ledowym światłem