A A+ A++

Na zakończenie swej krótkiej wizyty w Trieście, Franciszek wezwał mieszkańców tego włoskiego miasta, by szli naprzód bez lęku. Przypomniał, że ich powołaniem jest otwartość, gościnność i bezkompromisowość w kwestii ludzkiej godności.

Vatican News

Papież mówił o tym w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Wskazał, że Triest jest jednym z tych miast, których powołaniem jest umożliwienie spotkania różnych ludzi: przede wszystkim dlatego, że jest portem, a następnie dlatego, że znajduje się na skrzyżowaniu dróg między Włochami, Europą Środkową i Bałkanami. „W takich sytuacjach wyzwaniem dla wspólnoty kościelnej i obywatelskiej jest umiejętność łączenia otwartości i stabilności, gościnności i tożsamości” – mówił Franciszek. I dodał: „Jako chrześcijanie mamy Ewangelię, która nadaje sens i nadzieję naszemu życiu; a jako obywatele macie konstytucję, niezawodny kompas dla drogi demokracji”.

Z tego miasta ponowił zapewnienie o modlitwie i działaniu na rzecz pokoju: „dla udręczonej Ukrainy, dla Palestyny i Izraela, dla Sudanu, Birmy i wszystkich ludzi cierpiących z powodu wojny”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBrutalnie zadrwili z Igi Świątek. Wideo podbija internet
Następny artykułJubileusz Franciszkańskiego Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień