A A+ A++

Przez lata bywalcy Forum Ekonomicznego umawiali się „do zobaczenia w Krynicy”, aby spotkać się podczas oficjalnych i nieoficjalnych dyskusji. Jednak jeszcze nigdy „Dzień dobry”, „Cześć”, „Miło cię widzieć” nie brzmiało tak jak w tym roku w Karpaczu. Forum Ekonomiczne było najwyższym rangą wydarzeniem o takim charakterze, które odbyło się po zakończeniu naznaczonego pandemią 2020 roku. Zdarzały się obrazki, gdy uczestnicy na powitanie padali sobie w ramiona. Głód bezpośredniego kontaktu okazał się ogromny, zwłaszcza że było o czym rozmawiać.

Program Forum został podzielony na blisko 400 paneli dyskusyjnych w 16 ścieżkach programowych. Większość dyskusji (i rozmów kuluarowych) była skupiona wokół kilku wątków: pandemii i jej skutków, zrównoważonego rozwoju, ochrony klimatu, transformacji energetycznej i pakietu Komisji Europejskiej „Fit for 55”, Krajowego Planu Odbudowy i Polskiego Ładu oraz spraw międzynarodowych, w tym napiętej sytuacji na Wschodzie.

Do wiodących mediów obecnych w Karpaczu należał Ringier Axel Springer Polska (RASP) wraz z mediami grupy: „Forbes”, „Forbes Women”, Business Insider, Onet, „Fakt”, Medonet oraz debiutującymi na Forum Noizzem i „Przeglądem Sportowym” z Onetem Sport. W 24 panelach dyskusyjnych tych mediów wzięło udział 107 gości, w tym przedstawiciele świata biznesu, rządu, samorządu i sportu. Przez trzy dni pełną parą pracowały ekipy wideo i dwa studia telewizyjne RASP, realizujące nagrania oraz audycje na żywo. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się biznesowe okrągłe stoły, przy których 38 szefów największych spółek w Polsce, przedstawiciele władz i czołowi eksperci mieli możliwość porozmawiania o najważniejszych wyzwaniach bez udziału kamer i publiczności. Tematami tych spotkań były: energetyka, farmacja, handel detaliczny oraz pozycja pań w biznesie.

Motywem przewodnim obecności „Forbesa” i innych mediów RASP w Karpaczu było „Now or never”, „Teraz albo nigdy”. Kryje się za nim unikalna platforma komunikacji, która ma na celu promowanie zrównoważonego rozwoju biznesu, gospodarki, społeczeństw oraz innych idei i inicjatyw wpisujących się w 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. „Now or Never” to spotkania, konferencje i działania medialne prowadzone przez „Forbesa”, Business Insidera i inne marki z grupy RASP. Samo wydawnictwo jest zeroemisyjne. O tym, jak trafnie przesłanie „Teraz albo nigdy” opisuje rzeczywistość, najlepiej świadczy fakt, że pasuje do wielu tematów, o których dyskutowano w Karpaczu.

Aleksander Kutela, wiceprezes RASP (pierwszy z lewej), wziął udział w dyskusji na temat wolności słowa


Aleksander Kutela, wiceprezes RASP (pierwszy z lewej), wziął udział w dyskusji na temat wolności słowa

Fot.: Materiały prasowe

Hasłem XXX Forum Ekonomicznego było „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Jak wskazywał Zygmunt Berdychowski, pomysłodawca Forum Ekonomicznego i przewodniczący Rady Programowej, Stary Kontynent znalazł się w niezwykle ważnym momencie, poszukiwania ścieżki rozwoju w obliczu wyzwań. Dzieje się to w przededniu wyborów parlamentarnych i prezydenckich … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKiedy fabryka zaczyna chodzić sama
Następny artykułOdsetki ZUS – zmiany od 18 września 2021