A A+ A++

Forsee Power wprowadza nowe akumulatory dla autobusów elektrycznych

13.01.2021r. 12:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl

W tym roku powstanie nowa generacja akumulatorów wyprodukowana przez Forsee Power. Jak twierdzi francuski dostawca będzie to “najcieńsza gama modułowa na świecie” i będzie wyposażona w płynny system chłodzenia.


Wrightbus będzie pierwszym klientem akumulatorów nowej generacji: wyjątkowo płaski format umożliwia łatwą integrację z podwoziem pojazdów (autobus standardowy lub piętrowy). Akumulator Forsee Power SLIM wyróżnia się wieloma możliwościami integracji: na dachu, z tyłu lub w podłodze pojazdu.

Nowy format akumulatorów Forsee Power SLIM będzie dostępny w wersjach o wysokiej energii ZEN (ładowanie nocne) i FLEX (ładowanie okazjonalne), oprócz już dostępnego modułu niskoprofilowego PULSE 2.5 o dużej mocy (ultra- szybkie ładowanie i hybrydyzacja wodoru). Akumulatory będą obejmowały szeroki zakres energii od 5 do 21 kWh, napięć od 50 V do 120 V i prądu ładowania 106 A. Ta elastyczna oferta – złożona z modułów o różnych rozmiarach – pozwoli na budowanie systemów zgodnie z potrzebami i przestrzeni dostępnej w pojeździe.

Akumulatory SLIM będą również miały zintegrowany system chłodzenia cieczą, który reguluje temperaturę modułów umieszczonych w obudowie, optymalizując w ten sposób ich żywotność i wydajność. Powstanie nowych akumulatorów jest związane z rozwijającą się branżą elektromobilności, coraz więcej państw inwestuje w autobusy elektryczne, a nowa generacja baterii ułatwi szybsze i bardziej efektywne ładowanie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułDo 26 lutego trwa zgłaszanie projektów do konkursu PAP „Innowacyjny Samorząd”
Następny artykułTerytorialsi w Łódzkiem podsumowali 2020 rok