A A+ A++

W związku ze śmiercią żołnierza ugodzonego nożem na granicy z Białorusią polska flaga przed budynkiem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego została opuszczona do połowy masztu. Flagi zostały opuszczone w budynkach urzędów w województwach położonych przy wschodniej granicy Polski: lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Na wszystkich przejściach granicznych w tych województwach flagi również zostały opuszczone do połowy masztu.

„Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni tą tragedią. Po bandyckim ataku zginął żołnierz, który bronił granicy naszego kraju. Żołnierz, który strzegł bezpieczeństwa nas wszystkich”  – mówi wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

„Zapewnienie bezpieczeństwa jest szczególnie istotne we wschodnich regionach Polski, które graniczą z Białorusią i ogarniętą wojną Ukrainą. Nie byłoby to możliwe bez polskich żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji i innych służb, którzy ofiarnie pełnią swoją służbę i ryzykują własnym życiem. Należy im się ogromny szacunek i chwała.” – dodaje wojewoda

W czwartek 6 czerwca Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że zmarł żołnierz 1. Brygady Pancernej, który pod koniec maja został ugodzony nożem na granicy polsko-białoruskiej. Wojskowy przebywał w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. – Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować – podało Dowództwo.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFLOTA ŁUKOWSKIEGO PKS POWIĘKSZYŁA SIĘ O JAGIENKĘ
Następny artykułFibak reaguje na to, co Iga Świątek zrobiła tuż po meczu. Dosadnie