A A+ A++

SANOK. 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia br. W Sanoku finał zobaczymy w dwóch odsłonach. Pierwsza z nich rozpocznie się w Skansenie Galicyjskim, druga zaś w Galerii Beksińskiego na sanockim zamku. Będzie wiele atrakcji i możliwości wsparcia prowadzonych zbiórek. Zapraszamy!

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się dużymi krokami. Środki z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Jak podkreślają organizatorzy, w tym roku Orkiestra gra zarówno dla małych, jak i dla dużych.

Sanocki sztab WOŚP na 29 stycznia zaplanował wiele atrakcji. Pierwsza z odsłon finału rozpocznie się o godzinie 10:00 w Skansenie Galicyjskim Wielkim Jarmarkiem Gorących Serc, gdzie będzie zdrowa żywność Bazarku Podkarpackiego, morsowanie, łucznicy, Bieszczadzka Banda i wiele więcej. Od 16:00 rozpocznie się druga odsłona Finału w Galerii Beksińskiego na sanockim zamku, tam będzie można obejrzeć specjalną wystawę pamiątek po Tomaszu Beksińskim, odbędą się również koncerty, a punktualnie o godzinie 20 odpali się teatr ognia, czyli światełko do nieba!

Tradycyjnie organizowane będą zbiórki pieniędzy do puszek, jednak warto pamiętać, że nie jest to jedyna forma wsparcia. Można również dokonywać wpłat online, brać udział licytacjach oraz aukcjach.

– Mamy nadzieje, że mimo trudnej sytuacji uda się sprzedać wystawione produkty, bo każdy jest w stanie cos dla siebie cos znaleźć. Osoby, które do nas przekazywały te przedmioty, są z nimi związane sentymentalnie. Rękodzielnicy poświęcili wiele czasu i wykonali wiele pracy. Liczymy na to, że wszystko się poukłada jak najlepiej i pogoda dopisze, aby wszyscy mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji, bo to ogromna praca grupy ludzi, którzy wszystko robią społecznie — mówi Sebastian Niżnik, szef Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Im bliżej finału tym emocje są większe — dodaje.

Sanocki sztab WOŚP również organizuje wiele aukcji na platformie Allegro. Oto niektóre z nich:

Beksiński – Rysunek modyfikowany komputerowo

Rysunek modyfikowany komputerowo – maj 2002 r.; reprezentuje ostatnią fazę dorobku Z. Beksińskiego, w której twórczość plastyczna angażuje zdobycze najnowszej technologii. Rysunek modyfikowany komputerowo, uprawiany w tym czasie równolegle do malarstwa, stwarzał Artyście – za sprawą programów obróbki graficznej – nowe pole dla różnych eksperymentów formalnych. Jednym z ulubionych motywów była poddawana najrozmaitszym zabiegom, deformowana i okaleczana postać ludzka, czy raczej fantom ludzkiej postaci. 

Fotografia artystyczna – druga połowa lat 50-tych; Fotografia artystyczna zajmuje szczególne miejsce w dorobku Z. Beksińskiego. W niej w pierwszym rzędzie zaczął odnosić sukcesy w latach 50-tych, a dorobek fotograficzny szereguje go w gronie najwybitniejszych polskich artystów-fotografików. Pośród różnych kierunków, jakie uprawiał w fotografii, szczególne miejsce zajmuje ekspresjonistyczny cykl portretów, w których w modelkę wciela się jego małżonka, Zofia. „Mnie bardziej interesowało – pisał – jak będzie wyglądało zdjęcie niż, czy ta twarz wyraża jakiś problem psychologiczny. Jeśli nawet posługiwałem się nią, zawsze starałem się pokazać to, co jest we mnie, a nie w człowieku, który mi pozował.”

Spektakl Małe kina Teatr BWA

Do wylicytowania spektakl Teatru BWA Sanok – Małe kina według opowiadania Michała Witkowskiego.

Termin indywidualny do ustalenia z artystami.

Autor Michał Witkowski jest dla wielu postacią kontrowersyjną, napisał zaskakująco niekontrowersyjne opowiadanie. Jego bohaterka to swoista „ćma barowa”, trochę żałosna i trochę tragiczna.

Kobieta pozbawiona złudzeń, szukająca towarzystwa raczej do pogadania niż do łóżka. Napotkany w lokalu gastronomicznym mężczyzna, zostaje mimowolnym powiernikiem, opowiedzianej przez nią historii. Historii, która być może nie jest nam obca…

Samowar

Samowar produkcji CCCP – 1979 rok.
Wysokość około 37 cm.

Ponadto na aukcje wystawione są dzieła lokalnych artystów m.in. Szymona Szczepkowskiego, Piotra Szczura, Tomka Mistaka, Renaty Gorączko, Oksany Kulczyckiej czy Jana Szczepkowskiego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZaginęła Krystyna Kasperowicz z Pasłęka  [ Prawo i porządek ]
Następny artykułSpotkanie noworoczne i koncert kolęd