Oświęcim to niewątpliwie miasto hokeja. Ten fakt potwierdziły dobitnie hokejowe mistrzostwa amatorów. W wielkim finale spotkały się bowiem dwa zespoły z grodu nad Sołą.

XXI edycję amatorskich mistrzostw Polski w hokeju na lodzie rozgrywano w Bytomiu. O medale walczyło 16 zespołów, które w pierwszej fazie turnieju rywalizowały w grupach. W tym gronie były aż trzy zespoły z Oświęcimia – Wojownicy, Unia i Szerszenie.

Dwa z nich trafiły najpierw do półfinałów, a później do finału. W pierwszym starciu, którego stawką był wielki finał AKH Unia Oświęcim zmierzyła się z Krynickimi Diabłami. Biało-niebiescy zwyciężyii 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Dwukrotnie golkipera Diabłów pokonał Mąsior, a po jednym golu dorzucili Olszowy i Kaczmarczyk.

W drugim półfinale oświęcimscy Wojownicy ograli Goldwell Gdańsk 5:1 (1:1, 3:0, 1:0). Po stronie zwycięzców na listę strzelców wpisali się Kozendra (dwa gole), R. Smrek (dwa gole) i A. Żmuda.

Niezwykle emocjonujący był mecz finałowy

Wojownicy Oświęcim pokonali ostatecznie AKH Unię 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) i sięgnęli po upragnione złoto. W meczu o brązowe medale Goldwell Gdańsk wygrał z Krynickimi Diabłami 3:2 (2:2, 0:0, 1:0).

Degradacja z amatorskiej elity dosięgła dwóch zespołów. Z ekstraklasy spadają ekipy Dragons Gdańsk i Husaria Białystok.

Oświęcimianie odebrali też indywidualne nagrody. Najlepszym napastnikiem uznano Jarosława Świerkota (Unia), MVP turnieju wybrano Rafała Smreka (Wojownicy), a królem strzelców został Sebastian Kozendra (Wojownicy).