Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-0) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu i odpadła z rywalizacji. Gola dla sandomierzan zdobył Krzysztof Zawiślak.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, można było spodziewać się dużo emocji. Naprzeciw wiślaków stanął przeciwnik, z którym wygrali w finale rozgrywek pucharowych nieco ponad dwa lata temu. Mecz od początku obfitował w wysokie tempo i dużo akcji. W 17. minucie Jarosław Piątkowski minimalnie chybił strzelając z rzutu wolnego z ponad 30 metrów. Osiem minut później przed szansą stanął Krzysztof Zawiślak, jednak został zatrzymany tuż przed polem karnym. W odpowiedzi bardzo dobrą okazję miał Paweł Kaczmarek, jednak zdecydował się na podanie, które w porę przeciął obrońca Wisły. Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć sposobu na zdobycie gola.

W drugiej części było jeszcze ciekawiej. W 53. minucie Jakub Chrzanowski zdobył bramkę w zamieszaniu pod bramką wiślaków. Podopieczni Rafała Wójcika nie zamierzali się poddawać. W 60. minucie snajperski nos nie zawiódł Zawiślaka, który zupełnie niepilnowany w “szesnastce” z zimną krwią wykorzystał podanie Daniela Choraba, doprowadzając do wyrównania. Niestety gospodarze odpowiedzieli cztery minuty później. Piłkę szczęśliwie w polu karnym otrzymał Szymon Stanisławski, myląc Marcina Sudego trafił do siatki tuż przy słupku. Po odzyskaniu prowadzenia piłkarze KSZO 1929 wyraźnie zwolnili i skupili się na obronie przed atakami sandomierzan.

11 lipca 2020, 17:00 – Ostrowiec Świętokrzyski
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 Wisła Sandomierz
Jakub Chrzanowski 53, Szymon Stanisławski 64 – Krzysztof Zawiślak 60

KSZO 1929: 12. Paweł Lipiec – 15. Jakub Głaz, 4. Damian Mężyk, 2. Robert Majewski, 16. Tomasz Persona – 18. Paweł Kaczmarek, 11. Mateusz Mąka, 10. Wojciech Trochim, 7. Jakub Chrzanowski (68, 8. Jan Imiołek), 33. Bartosz Szydłowski (46, 9. Marcin Kaczmarek) – 99. Szymon Stanisławski.

Wisła: 1. Damian Pietrasik – 15. Mateusz Kuśmierczyk, 2. Adrian Kajpust, 7. Marcin Sudy, 14. Daniel Chorab – 10. Jarosław Piątkowski, 6. Marcel Tyl, 98. Jakub Siedlecki, 20. Mirosław Kmiotek, 17. Krzysztof Zawiślak – 99. Jakub Mażysz (57, 11. Kamil Bełczowski).

żółte kartki: Mąka, Głaz – Tyl.