A A+ A++

Pokaz mody oraz sesja zdjęciowa zwieńczyły warsztaty samodzielnego projektowania i szycia strojów z wykorzystaniem materiałów na zasadach upcyklingu. Uczestnicy przekonali się, że rzeczy nieużywane na co dzień mogą dostać drugie życie. Udział w wydarzeniu oprócz wartości edukacyjnych był doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej.

Na zdjeciu znajduje się pięć kobiet przebrane w kolorowe stroje, któe wykonały same.Konkurs Eko-Fashion Days był ukierunkowany na upowszechnienie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, a zwłaszcza gospodarowanie odpadami i ponowne ich wykorzystywanie oraz zaznajomienie uczestników z nomenklaturą związaną z zielono-niebieską infrastrukturą, ochroną środowiska i klimatu – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

W konkursie organizowanym przez Centrum Kultury wzięło udział 10 osób. Pięciu uczestników w grupie dzieci oraz pięć osób w grupie seniorów. Mieli oni za zadanie stworzyć kreacje, które zaprezentowali podczas pokazu mody, a ich prace oceniało jury. Nie były to jednak zwykłe ubrania. Kompletny strój został stworzony z wykorzystaniem materiałów z „drugiej ręki”. Komisja oceniała przede wszystkim walory artystyczne i estetyczne pracy, wpływ projektu na środowisko, funkcjonalność projektu oraz nieszablonowość i poziom trudności wykonanej pracy.

W dwóch grupach przyznano atrakcyjne nagrody rzeczowe. W grupie dzieci I miejsce zdobyła Daria Paduch, II miejsce przyznano Natalii Jenczak. Natomiast wśród seniorów zwyciężczyniami zostały Gizela Wójcik i Zofia Dziedzic. Komisja postanowiła przyznać poza regulaminem specjalne wyróżnienie dla Zosi Opalskiej.

Na zdjęciu znajdują się kobiety, które stoją na scenie. Jedna z nich ma uniesione ręce na znak radości. Obok stoi rower.– Troska o środowisko to troska o samych siebie. Konkurs Eco-Fashion Days był zachętą dla wszystkich, aby nadać drugie życie ubraniom, których już nie nosimy. Zamiast wyrzucać i kupować nowe warto poświecić trochę czasu i stworzyć unikatowe kreacje – mówi Ewa Kowalik, wiceburmistrz ds. społecznych. – Zysk jest wielowymiarowy, a w czasie gdy zmiana klimatu jest coraz bardziej odczuwalna każde działanie jest cenne. Zyskuje środowisko: mniej śmieci oraz mniejsze zużycie surowców i energii, a tym samym mniejsze zanieczyszczenie środowiska, zyskujemy my: nowe kreacje, własna satysfakcja i więcej pieniędzy zostaje w portfelu. Wartością dodaną konkursu były też cenne nagrody i możliwość zaprezentowania swojego projektu – podkreśla.

Nagrody zakupione zostały w ramach dotacji, którą gmina Polkowice pozyskała na realizację projektu pn. Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu gminy Polkowice.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNadciąga cyklon Brygida. Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu
Następny artykułPożar wieżowca w Łodzi. Cztery osoby pod opieką medyczną