A A+ A++

Festiwal w Opolu 2024 wraz ze zmianą władz TVP ma być inny niż ostatnie edycje. – W ostatnich latach był nie tylko wydarzeniem muzycznym, ale stał się polityczny. Chcemy, żeby teraz znów był mniej polityczny, a bardziej muzyczny – mówił prezydent Opola.

Na początku marca poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznego wydarzenia. Festiwal w Opolu odbędzie się w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2024.

5 marca Telewizja Polska ogłosiła nabór do konkursów Premiery i Debiuty. Konkurs do Premier planowany jest na 31 maja 2024 r. Do koncertu finałowego zostanie zakwalifikowanych nie więcej niż dziesięć utworów. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze je rada artystyczna powołana przez TVP i miasto Opole. W konkursie Premier weźmie też udział zwycięzca 14. edycji programu „The Voice of Poland”. Konkurs w ramach koncertu Debiuty również przewidziany jest 31 maja 2024 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń rada artystyczna wybierze maksymalnie siedmiu wykonawców, którzy wezmą udział w koncercie finałowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPKW: jak oddać głos?
Następny artykułKurier Nowosądecki w każdym domu. Kampania prezydenta wbrew apelom PKW